De boeddhistische Kiyomizu-dera-tempel staat op de berg Otowa ten oosten van Kyoto. Het heiligdom is een van de populairste bezienswaardigheden van de stad en trekt miljoenen bezoekers per jaar. De huidige tempelgebouwen stammen uit de vijftiende tot zeventiende eeuw, maar er staat hier al een tempel sinds 778.
Treed binnen door de rood-met-gouden Deva-poort en wandel steil omhoog naar de tempel. Je kunt op twee manieren lopen, en op beide routes vind je kraampjes met snacks, lokaal aardewerk, wierook en souvenirs. De hoofdzaal is de belangrijkste plek van de tempel. Hier zie je een afbeelding van de godin van de genade, Kannon Bodhisattva.
Pelgrims reizen al honderden jaren af naar de tempel. In de Edo-periode (1603-1868) werd voor de pelgrims een veranda gebouwd bij de hoofdzaal. De cederhouten planken van de veranda worden ondersteund door enorme palen. Geniet van het uitzicht op de stad en op de honderden kersenbomen die in de tempeltuinen staan.
Bezichtig ook de Otowa-no-taki-waterval en drink daar een slok water. Naar verluidt heeft het water van deze waterval speciale eigenschappen en schenkt het de drinker een lang leven, wijsheid en een goede gezondheid. Ben je een romanticus, dan mag je de Jishu-schrijn eigenlijk niet missen. Volgens de legende vind je de ware liefde als je met gesloten ogen van de ene rots naar de andere kunt lopen. Op het tempelterrein staan ook nog een pagode van drie verdiepingen en duizend stenen Boeddhabeelden. In de herfst worden de tuinen verlicht, zodat je kunt genieten van de vurige kleuren van de esdoorns in de tuin.
De tempel is dagelijks geopend. Er geldt een entreeprijs voor het complex. Neem het openbaar vervoer of een taxi, want je kunt hier niet parkeren. Er gaan bussen vanaf het station Kyoto, het belangrijkste openbaarvervoersknooppunt. Kom vroeg op de dag om de drukte te mijden.
Kiyomizu Temple





Bezoek Kiyomizu Temple
Plan een reis om Kiyomizu Temple te zien
De prijzen zijn in de afgelopen 48 uur gevonden. Klik voor bijgewerkte prijzen.

STITCH HOTEL KYOTO
Shimogyo Ward
De prijs was € 2.358, de prijs is nu € 1.668 per persoon
€ 1.668
per persoon
29 nov - 1 dec
1 dag geleden gevonden
Retourvlucht zonder tussenstops inbegrepen
Brussel (BRU) naar Osaka (KIX)
10/10 Uitzonderlijk! (96 beoordelingen)
We stayed three nights as a family of four. The hotel is in a great spot in Kiyamachi, a short walk from Pontocho, Nishiki Market, Teramachi and plenty of good restaurants. The staff were friendly and helpful, and their dinner recommendation on our first night was excellent. We would happily stay again.
Beoordeeld op 10 okt 2026

Sora Niwa Teracce Kyoto Bettei
Shimogyo Ward
De prijs was € 2.480, de prijs is nu € 1.802 per persoon
€ 1.802
per persoon
29 nov - 1 dec
1 dag geleden gevonden
Retourvlucht zonder tussenstops inbegrepen
Brussel (BRU) naar Osaka (KIX)
9,6/10 Uitzonderlijk! (134 beoordelingen)
Reservation d’une chambre suite au post de vivis_life_journey sur instagram… nous avons prit la chambre avec Onsen privatif et ce fut un réel émerveillement, tout était nickel de l’onsen au service en passant par le mini bar. On reviendra très certainement…
Beoordeeld op 9 aug 2025

The Hotel Seiryu Kyoto Kiyomizu
Higashiyama Ward
De prijs was € 2.385, de prijs is nu € 1.853 per persoon
€ 1.853
per persoon
29 nov - 1 dec
1 dag geleden gevonden
Retourvlucht zonder tussenstops inbegrepen
Brussel (BRU) naar Osaka (KIX)
9,8/10 Uitzonderlijk! (177 beoordelingen)
Amazing property! Loved it so much that I stayed two extra nights. Such a serene respite from frantic movement of tourists just outside the walls of the hotel. I can’t say enough about Hotel Seiryu. I will definitely return soon.
Beoordeeld op 11 okt 2026
Verblijf in de buurt van populaire bezienswaardigheden in Kiyomizu Temple
Beste hotelaanbiedingen in Kiyomizu Temple
Controleer de beschikbaarheid van hotels in de buurt van Kiyomizu Temple

Onyado Nono Kyotoshichijo Natural Hot Springs
491 Zaimokucho Kyoto Kyoto

Nohga Hotel Kiyomizu Kyoto
4-450-1 Gojobashi-Higashi Kyoto Kyoto

Miyako Hotel Kyoto Hachijo
17 Nishi Kujoin-machi, Minami-ku Kyoto Kyoto

Hotel Musse Kyoto Shijo Kawaramachi Meitetsu
301-1, Narayacho Kyoto Kyoto

Hotel Gracery Kyoto Sanjo
420 Sakuranocho, Nakagyo-ku Kyoto Kyoto

THE BLOSSOM KYOTO
140-2 Manjujicho, Shimogyo-ku Kyoto Kyoto

Santiago Guesthouse Kyoto
6-503, Gojohashi-higashi Kyoto Kyoto

The Hotel Seiryu Kyoto Kiyomizu
2-204-2 Kiyomizu, Higashiyama-ku Kyoto Kyoto

Gion Ryokan Karaku
499 Minamigawa Gionmachi,Higashiyama-ku Kyoto Kyoto
Laagste prijs per nacht gevonden in de afgelopen 24 uur op basis van een verblijf van 1 nacht voor 2 volwassenen. Prijzen en beschikbaarheid kunnen altijd wijzigen. Mogelijk gelden er extra voorwaarden.
Ontdek de wereld met Expedia
- Hotels in Ide
- Hotels in Shimogyo
- Hotels in de buurt van Station Kyoto
- Hotels in Arashiyama
- B&B in Kyoto
- Hotels in Uzumasa
- Hotels in Sannenzaka Ninenzaka
- Hotels in Gion
- Ryokans in Kyoto
- Hotels met zwembad in Kyoto
- Hotels in Fushimi-ku
- Hotels met parkeerplaatsen in Arashiyama
- Hotels in Ohara
- Hotels in Kasagi
- Hotels in de buurt van Asahi Bier-kunstmuseum
- Hotels in Muko
- Hotels in Kyoto
- Hotels in de buurt van Kyoto Imperial Palace
- Hotels in Kyoto
- Hotels in Higashiyama
- Bezoek Wijk Ukyo
- Bezoek Kurama
- Karamon-Poort
- Pontocho-Laan
- Byodo-In-Tempel
- Vakanties in Kyoto
- Bezoek Muko
- Nanzen-Ji-Tempel
- Kyototoren
- Altaar Heian
- Nijō-Kasteel
- Gion Shirakawa-gebied
- Vakanties in Kyoto
- Filosofenpad
- Bezoek Zuid-Kioto
- Arashiyama Bamboebos
- Tanaka-Schrijn
- Ryoan-Ji-Tempel
- Senbon Shakado
- Shoren-In Temple
- Kitano Tenman-gū
- Anaoji tempel
- Bezoek Minami-ku
- Kinkaku-Ji-Tempel
- Shinto-Altaar Kamo
- Bezoek Uji
- Fushimi Inari Shrine
- Bezoek Arashiyama
- Iwatayama Monkey Park van Arashiyama
- To-Ji-Tempel
- Sanjusangen-Do-Tempel
- Nationaal Museum van Kioto
- Bezoek Kyoto
- Katsura Imperial Villa
- Tenryu-Ji-Tempel
- Bezoek Wijk Sakyo
- Bezoek Sannenzaka Ninenzaka
- Bezoek Nishikyo-ku
- Kabelbaan bij de Otokoyama-berg
- Murin-An