Waag

Een gracht met een boot afgemeerd aan de linkerkant, omgeven door historische gebouwen met rode en witte gevels.
Een gracht met een brug, historische gebouwen en een rij winkels.
Een fietser op een brug, met historische gebouwen op de achtergrond.
Een gebouw met een familiewapen met gekruiste sleutels en een schild.
Een gebouw met een steil dak, een decoratieve top en een rood luik.


Dit klassieke gebouw aan het water is waar koopmannen ooit hun goederen naartoe stuurden om te worden gewogen voordat ze op de markt werden aangeboden. Tegenwoordig is het de locatie voor muziekoptredens en een galerie.

De Leidse Waag was ooit een bruisend centrum voor Nederlandse handelaren, die hier hun goederen wogen voor de verkoop. Vele plaatsen in Nederland hadden deze waaghuizen. Zij zorgden ervoor dat kopers niet werden opgelicht bij hun aankoop van de goederen. De Leidse Waag bevond zich aan de Nieuwe Rijn, zodat boten hun vracht direct bij het waaghuis konden afleveren en vervolgens op de markt aangeboden konden worden.

Het gebouw dateert uit rond 1650. Zijn architectuur geeft de stijl van het Hollandse classicisme weer. Het nabije Boterhuis is door dezelfde architect ontworpen, Pieter Post. Kijk naar boven naar het beeldhouwreliëf van beeldhouwer Rombout Verhulst van gewogen tonnen met boter.

Toen het traditionele weegproces voor goederen zoals kaas minder nodig werd, begonnen de bewoners van Leiden het gebouw voor andere dingen te gebruiken. Een van de bovenste kamers werd door de Nederlandse anatoom Govert Bidloo gebruikt als locatie om dode lichamen van mensen te ontleden. Het is ook gebruikt voor evenementen, bruiloften en concerten. In de Waag is een kleine galerie gevestigd. Daarnaast vinden er soms tijdelijke markten plaats die doen denken aan de handel die je hier vroeger vond.

Bewonder de Waag als onderdeel van een wandelrondleiding van de Leiden Loop, waarbij je langs armenhuizen, de universiteit en het Rapenburg komt. Net aan de andere kant van de Nieuwe Rijn, tegenover de Waag, is de Burcht, een openbaar park met een gebouw dat vroeger als vesting diende. Neem de tijd om via de trap de terp op te gaan en wandel eenmaal boven op de Burcht rond voor een panoramisch uitzicht over de stad.

Huur een fiets en verken naast de Waag ook de omgeving. Bezoek de zandduinen aan de kust bijvoorbeeld. Neem een kijkje bij de geurige en kleurrijke tulpenvelden, of bezoek Keukenhof. Nog niet genoeg gehad van alle natuur? Pak dan de fiets en bezoek de prachtige natuuromgeving van de Kagerplassen!

Activiteiten

Tours & daguitstapjes

Alle 74 activiteiten bekijken

Privé- & gepersonaliseerde tours

Alle 46 activiteiten bekijken

Verblijf in de buurt van populaire bezienswaardigheden in Waag


Beste hotelaanbiedingen in Waag

Hotel VIC

Hotel VIC

4 out of 5
2 Schuttersveld Leiden ZH
Hotel VIC
Fletcher Wellness - Hotel Leiden

Fletcher Wellness - Hotel Leiden

4.5 out of 5
Bargelaan 180 Leiden
Fletcher Wellness - Hotel Leiden
Intercityhotel Leiden

Intercityhotel Leiden

Ballonstraat 6 Leiden
Intercityhotel Leiden
Boutique Hotel Steenhof Suites - Adults Only

Boutique Hotel Steenhof Suites - Adults Only

Steenschuur 11 Leiden
Boutique Hotel Steenhof Suites - Adults Only
ibis Leiden Centre

ibis Leiden Centre

3 out of 5
Stationsplein 240-242 Leiden
ibis Leiden Centre
CTY Books

CTY Books

Nieuwe Rijn 2 Leiden
CTY Books
Breathe Boutique hotel Leiden

Breathe Boutique hotel Leiden

Herengracht 50 Leiden
Breathe Boutique hotel Leiden
Ex Libris boutique hotel

Ex Libris boutique hotel

Kloksteeg 4 Leiden
Ex Libris boutique hotel
Boutique hotel Huys van Leyden

Boutique hotel Huys van Leyden

Oude Singel 212 Leiden
Boutique hotel Huys van Leyden
Laagste prijs per nacht gevonden in de afgelopen 24 uur op basis van een verblijf van 1 nacht voor 2 volwassenen. Prijzen en beschikbaarheid kunnen altijd wijzigen. Mogelijk gelden er extra voorwaarden.

Ontdek de wereld met Expedia