De Scottish National Gallery beschikt over een kunstcollectie met werken uit de vroege renaissance tot einde 19e eeuw. De kunstcollectie is verdeeld over drie verdiepingen van een neoklassiek gebouw uit het midden van de 19e eeuw.Begin je bezoek op de onderste verdieping en maak kennis met de geschiedenis van de Schotse schilderkunst. Op deze verdieping vind je de grote namen uit de Schotse kunst, zoals McKay, Ramsay, Raeburn en Wilkie.Ga vervolgens naar het gelijkvloers en bewonder onder meer de werken van Cézanne, Degas, Monet en Van Gogh. De hoogtepunten van het museum zijn onder andere het Zelfportret van Rembrandt en Sandro Botticelli's The Virgin Adoring the Sleeping Christ Child.Om de tentoongestelde werken nog meer te waarderen, kun je de gratis ArtHunter-app op je smartphone downloaden. Gebruik de app om schilderijen vast te leggen en video's, audio- en bonusmateriaal te bekijken. Er zit ook een spel op de app die jonge kinderen leuk kan bezighouden. Kijk op de website van het museum voor meer informatie. Op de website vind je ook informatie over gratis activiteiten voor het hele gezin die regelmatig gedurende het jaar plaatsvinden.Breng zeker ook een bezoek aan de bovenste verdieping waar een aantal religieuze schilderijen hangt, zoals Bologna's The Adoration of the Magi. Op deze verdieping vind je veel vroege werken uit de 16e en 17e eeuw.De Scottish National Gallery ligt naast de Royal Scottish Academy en is hiermee verbonden via de Gardens Entrance die zich aan de voet van de twee gebouwen bevindt. Hier vind je een restaurant, café en de museumwinkel.De Scottish National Gallery ligt op The Mound, de heuvel die het park Princes Street Gardens in tweeën deelt, op loopafstand van Princes Street. Het dichtstbijzijnde treinstation is Edinburgh Haymarket. Er zijn drie betaalde parkeerterreinen in de buurt. De kerk is dagelijks open. Kijk op de website van National Galleries of Scotland voor de openingstijden.
Scottish National Gallery





Bezoek Scottish National Gallery
Plan een reis om Scottish National Gallery te zien
De prijzen zijn in de afgelopen 48 uur gevonden. Klik voor bijgewerkte prijzen.


Abbotsford Guest House
Leith
Bespaar 100% op je vlucht
De prijs was € 809, de prijs is nu € 418 per persoon
€ 418
per persoon
7 okt - 12 okt
1 dag geleden gevonden
Retourvlucht inbegrepen
Amsterdam (AMS) naar Edinburgh (EDI)
8/10 Zeer goed! (313 beoordelingen)
Het huis is erg oud en de kamer in slechte staat, de badkamer moest je delen met 4 anderen kamers. Er zou ontbijt zijn maar de keuken wordt verbouwd, de receptie was alleen telefonisch te bereiken, de hulp deed heel erg zijn best.
Eens maar nooit meer.
Beoordeeld op 8 jul 2025

Kildonan Lodge Hotel
Newington
Bespaar 100% op je vlucht
De prijs was € 884, de prijs is nu € 567 per persoon
€ 567
per persoon
14 sep - 18 sep
1 dag geleden gevonden
Retourvlucht inbegrepen
Amsterdam (AMS) naar Edinburgh (EDI)
9/10 Uitmuntend! (379 beoordelingen)
Ik las wisselende reviews over Kildonan Lodge dus ik was benieuwd wat ik aan zou treffen. Ik was toch blij verrast. Het is een oud gebouw en in de kamer is dit te zien, maar de kamer was netjes en schoon. Het bed werd iedere dag opgemaakt en de koffie etc. bijgevuld. Er is een waterkoker op de kamer (geen koelkastje). De badkamer heeft een upgrade gehad maar de randjes waren bijvoorbeeld niet gekit en er liepen nog leidingen van een oude radiator. De waterdruk van de douche was niet zo goed. Er is een bushalte voor de deur. Het is ongeveer een half uur lopen naar het centrum. Op 500 meter vind je een winkelcentrum met supermarkten. Je zou ook drinken en snacks kunnen kopen in het hotel. Het was rustig in het hotel dus ik heb geen last gehad van andere reizigers, maar kan me voorstellen dat het gehorig kan zijn. Ik heb een goede aanbieding kunnen scoren waardoor het niet zo duur was. Al met al een positieve ervaring, maar 4 sterren is het niet en de 'originele prijs' zou ik het niet waard hebben gevonden.
Beoordeeld op 29 apr 2026
Tours & daguitstapjes
Alle 435 activiteiten bekijken
Edinburgh Castle: begeleide wandeling met toegangsticket
De activiteit duurt 1 uur en 30 minuten
9.6 van 10 met 1850 beoordelingen
Gratis annulering mogelijk
Privé- & gepersonaliseerde tours
Alle 156 activiteiten bekijken
Edinburgh: Schots Proefplateau in The Tolbooth Tavern
De activiteit duurt 1 uur
9.2 van 10 met 15 beoordelingen
Gratis annulering mogelijk
Eten, drinken & uitgaan
Alle 62 activiteiten bekijken
De Chocolatarium Chocolate Tour-ervaring in Edinburgh
De activiteit duurt 1 uur en 30 minuten
10.0 van 10 met 473 beoordelingen
Gratis annulering mogelijk
Avontuur & buiten
Alle 19 activiteiten bekijken
Edinburgh: Wandeling met gids naar Arthur's Seat en Holyrood Park
De activiteit duurt 2 uur
9.6 van 10 met 39 beoordelingen
Gratis annulering mogelijk
Feestdagen- & seizoenstours
Alle 14 activiteiten bekijken
De wereldberoemde ondergrondse spooktour
De activiteit duurt 1 uur en 15 minuten
9.0 van 10 met 1878 beoordelingen
Gratis annulering mogelijk
Verblijf in de buurt van populaire bezienswaardigheden in Scottish National Gallery
Beste hotelaanbiedingen in Scottish National Gallery
Controleer de beschikbaarheid van hotels in de buurt van Scottish National Gallery

Apex Grassmarket Hotel
31-35 Grassmarket Edinburgh Scotland

Mount Royal Hotel Edinburgh by The Unlimited Collection
53 Princes Street Edinburgh Scotland

Hilton Edinburgh Carlton
19 North Bridge Edinburgh Scotland

CODE - The Court, Edinburgh
1 a Parliament Square Edinburgh Scotland

YOTEL Edinburgh
Erskine House Edinburgh Scotland

Apex Waterloo Place Hotel
23-27 Waterloo Place Edinburgh Scotland

Virgin Hotels Edinburgh
1 India Buildings Edinburgh Scotland

Market Street Hotel
6 Market Street Edinburgh Scotland

Point A Edinburgh Haymarket
152 Morrison Street Edinburgh Scotland
Laagste prijs per nacht gevonden in de afgelopen 24 uur op basis van een verblijf van 1 nacht voor 2 volwassenen. Prijzen en beschikbaarheid kunnen altijd wijzigen. Mogelijk gelden er extra voorwaarden.









































