GRAN HOTEL BOLIVAR ligt in Lima in de historische wijk. Winkelcentrum Plaza Norte Perú en Jockey Plaza zijn enkele plekken die je als fervent shopper niet mag overslaan. Als je liever de natuur intrekt, kan dat bij John F. Kennedy Park en Strand van Waikiki. Peruviaans Japans Cultureel Centrum en Leyendas-park zijn ook een bezoek waard. Bekijk onze reisgids voor Lima
JIRON DE LA UNION, 958, Lima, Provincia de Lima, 15001
In de buurt
Jiron de La Union
1 min. wandelen - 0.0 km
Plaza San Martín
2 min. wandelen - 0.2 km
Plaza de Armas de Lima
7 min. wandelen - 0.6 km
Kathedraal van Lima
9 min. wandelen - 0.8 km
Iglesia de la Merced
3 min. wandelen - 0.3 km
Lokaal vervoer
Station El Ángel - 6 min. rijden
Presbítero Maestro Station - 7 min. rijden
Lima (LIM-Internationale luchthaven Jorge Chavez) - 41 min. rijden
Restaurants
KFC
1 min. wandelen
Roky's
1 min. wandelen
Chifa Food Town
2 min. wandelen
Rústica
2 min. wandelen
Norky's
1 min. wandelen
Over deze accommodatie
GRAN HOTEL BOLIVAR
Hotel vlak bij Plaza de Armas de Lima
Bij GRAN HOTEL BOLIVAR zijn er de volgende voorzieningen: een gratis continentaal ontbijt, een bar en 2 restaurants. Ga het net op via gratis wifi in de kamer.
Er zijn ook voordelen, zoals:
Vervoer naar de luchthaven, een 24-uurs receptie en rookvrije accommodatie
Een lift en koffie/thee in de gemeenschappelijke ruimte
Kamervoorzieningen
Alle kamers zijn individueel gemeubileerd en zorgen voor volop comfort met gratis wifi en gratis flessenwater.
Er zijn nog meer gemakken voorzien in de kamers zoals:
Badkamers met bad/douchecombinaties en shampoo
Ledtelevisies van 43 inch met kabelzenders
(kleer)kasten, ventilators en dagelijkse schoonmaak
Wifisnelheid op de kamer: 250+ Mbps (voor 3-5 personen of maximum 10 toestellen)
Beschikbaar in sommige gemeenschappelijke ruimtes: gratis wifi
Parkeren en vervoer
Geen parkeergelegenheid ter plaatse
24-uurs shuttleservice naar de luchthaven op verzoek tegen een toeslag
Eten en drinken
Gratis continentaal ontbijt beschikbaar dagelijks van 08.00 uur tot 11.00 uur
2 restaurants
Diner met gastheer/- vrouw dagelijks beschikbaar tegen een toeslag van PEN 90
Een bar/lounge
Koffie en thee in gemeenschappelijke ruimtes
Snackbar/delicatessenwinkel
Gezinsvriendelijk
Snackbar/delicatessenwinkel
Voorzieningen
24-uursreceptie
Gastendiensten
Schoonmaakservice (dagelijks)
Toegankelijkheidsvoorzieningen
Heb je specifieke toegankelijkheidsbehoeften? Neem dan contact op met de accommodatie via de contactgegevens in de boekingsbevestiging.
Goed verlicht pad naar de ingang
Hardhouten vloer in de kamer
Helling bij de hoofdingang
Lift (80 centimeter brede deur)
Rolstoelen ter plaatse
Rolstoeltoegankelijk (mogelijk beperkt)
Rolstoeltoegankelijk pad naar lift
Rolstoeltoegankelijk restaurant
Rolstoeltoegankelijke lounge
Rolstoeltoegankelijke luchthavenshuttle
Meer
Rookvrije accommodatie
Kamervoorzieningen
Badkamer
Bad/douchecombinatie
Handdoeken inbegrepen
Privébadkamer
Shampoo
Toiletpapier
Zeep
Entertainment
Led-tv van 43 inch met kabelzenders
Eten en drinken
Gratis mineraalwater
Meer
Individueel ingericht
Individuele aankleding
Toegang via buitengalerij
Ventilator
Beleid
Inchecken
Inchecken kan vanaf: 15.00 uur; inchecken kan tot: op elk moment
Vroeg inchecken is onder voorbehoud van beschikbaarheid
Voor vroeg inchecken wordt een toeslag aangerekend
Minimale leeftijd om in te checken: 18
Uitchecken
Uitchecken voor 12.00 uur
Laat uitchecken is onder voorbehoud van beschikbaarheid
Toeslag voor laat uitchecken: 50 procent van de kamerprijs
Speciale incheckinstructies
Deze accommodatie biedt transfers vanaf de luchthaven (hiervoor kan een toeslag gelden). Om opgehaald te worden, dien je de accommodatie 24 uur voor aankomst te contacteren. De contactgegevens vind je in de boekingsbevestiging.
Je dient de accommodatie op voorhand te contacteren om de incheckinstructies te ontvangen. De portier of receptionist zal je bij aankomst in de accommodatie verwelkomen.
Contacteer de accommodatie minstens 72 uur voor aankomst via de contactgegevens in de boekingsbevestiging om regelingen voor het inchecken te treffen.
De informatie die de accommodatie verstrekt, is mogelijk vertaald met automatische vertaaltools
Toegang tot accommodatie
Bemande receptie
Huisdieren
Geen huisdieren of assistentiedieren toegelaten
Kinderen en extra bedden
Kinderen zijn welkom.
Kinderen komen mogelijk niet in aanmerking voor gratis ontbijt
Er zijn geen verrijdbare/extra bedden beschikbaar.
Er zijn geen babybedjes beschikbaar.
Betalingsmethoden
Belangrijke informatie
Toeslagen
De volgende kosten dienen bij de accommodatie te worden betaald. De kosten kunnen inclusief toepasselijke belastingen zijn:
Het is mogelijk dat je de volgende toeslagen dient te betalen bij de accommodatie: de nationale btw (18%). Niet-inwoners met een geldig paspoort en toeristenvisum zijn vrijgesteld van de btw voor verblijven van maximaal 60 dagen.
We hebben alle kosten die de accommodatie aan ons heeft doorgegeven vermeld.
Optionele extra's
Toeslag voor luchthavenshuttle: PEN 85.00 per voertuig (voor maximum 3 personen)
Vroeg inchecken is tegen een toeslag beschikbaar (onder voorbehoud van beschikbaarheid)
Toeslag voor laat uitchecken: 50 procent van de kamerprijs (onder voorbehoud van beschikbaarheid)
Diner: PEN 90
Deze lijst is mogelijk niet volledig. Toeslagen en borgsommen zijn mogelijk excl. btw en kunnen wijzigen.
Algemene info
Deze accommodatie wordt beheerd door een professionele eigenaar, die accommodaties aanbiedt vanuit zijn/haar vakgebied, bedrijf of beroep.
Afhankelijk van het accommodatiebeleid kan voor extra personen een toeslag worden aangerekend.
Tijdens het inchecken dien je in het geval van incidentele kosten mogelijk een geldig identiteitsbewijs voor te leggen en een borgsom in contanten, per bankkaart of kredietkaart te betalen.
Speciale verzoeken kunnen, indien mogelijk, bij check-in worden ingewilligd. Hiervoor kunnen extra kosten worden aangerekend. Speciale verzoeken kunnen niet worden gegarandeerd.
Deze accommodatie accepteert creditcards, pinpassen en contante betalingen
Geluidsdichte kamers kunnen niet gegarandeerd worden.
De accommodatie beschikt over de volgende veiligheidsvoorzieningen: een brandblusapparaat en een EHBO-koffer
Registratienummer van de accommodatie 20472915933
Als je je boeking annuleert, ben je onderhevig aan het annuleringsbeleid van de eigenaar. In overeenstemming met de EU-regelgeving over consumentenrechten, vallen boekingsservices voor accommodaties niet onder het herroepingsrecht.
Overige info
Kinderen jonger dan 18 mogen in accommodaties in Peru doorgaans niet verblijven zonder een ouder, voogd of naar behoren gemachtigde verantwoordelijke. Het is mogelijk dat begeleidende volwassenen een identiteitsbewijs of andere geldige documentatie moeten voorleggen, zowel voor zichzelf als voor de minderjarige. Reizigers die met kinderen gaan reizen, dienen voor vertrek een Peruaans consulaat te raadplegen voor verder advies.
Op basis van de Peruaanse wetgeving zijn contante betalingen niet toegestaan voor bedragen boven de PEN 2000 of USD 500. Betalingen van hogere bedragen dan dit dien je te voldoen per creditcard of een andere betaalmethode die is goedgekeurd door de accommodatie en de lokale wetgeving. Betalingen mogen niet in verschillende valuta worden gedaan.
In deze accommodatie zijn huisdieren, waaronder geleidehonden, niet toegestaan.
Accommodatie ook bekend onder de naam
GRAN HOTEL BOLIVAR Lima
GRAN HOTEL BOLIVAR Hotel
GRAN HOTEL BOLIVAR Hotel Lima
Veelgestelde vragen
Zijn huisdieren welkom bij GRAN HOTEL BOLIVAR?
Nee, assistentiedieren zijn niet welkom bij deze accommodatie.
Hoeveel kost een verblijf bij GRAN HOTEL BOLIVAR?
Vandaag, 30 apr. 2026, kost een verblijf bij GRAN HOTEL BOLIVAR van één nacht voor twee volwassenen op 5 mei 2026 min. € 90, inclusief belastingen en toeslagen. Deze prijs is gebaseerd op de laagste gevonden prijs per nacht in de afgelopen 24 uur voor verblijven in de komende 30 dagen. Prijzen kunnen wijzigen. Kies je datums voor meer accurate prijzen.
Hoeveel kost het om hier te parkeren?
Bij deze accommodatie zijn geen parkeermogelijkheden.
Hoe laat kan ik bij GRAN HOTEL BOLIVAR inchecken?
Inchecken kan vanaf: 15.00 uur; inchecken kan tot: op elk moment. Voor vroeg inchecken geldt een toeslag (afhankelijk van beschikbaarheid).
Tot hoe laat kan ik bij GRAN HOTEL BOLIVAR uitchecken?
Je dient om uiterlijk 12.00 uur uit te checken. Tegen betaling van een toeslag van 50% kun je laat uitchecken (afhankelijk van beschikbaarheid).
Biedt GRAN HOTEL BOLIVAR een shuttle naar het vliegveld?
Ja, er is op verzoek vervoer naar de luchthaven beschikbaar. Er geldt een toeslag van PEN 85.00 per voertuig.
Waar staat GRAN HOTEL BOLIVAR?
Dit hotel ligt in Historisch Centrum van Lima, op 10 minuten wandelen van Plaza San Martín en Plaza de Armas de Lima. Ook Iglesia de la Merced en Kathedraal van Lima liggen op 10 minuten wandelen.
Als ik mijn boeking annuleer, krijg ik dan al mijn geld terug?
Ja, deze accommodatie biedt voor bepaalde kamertarieven gratis annulering aan. Flexibiliteit is immers belangrijk. Raadpleeg het annuleringsbeleid van de accommodatie op onze website voor meer informatie over eventuele uitzonderingen of voorwaarden.
Beoordelingen
Beoordelingen over GRAN HOTEL BOLIVAR
7,8
Goed
Alle weergegeven beoordelingen zijn gebaseerd op echte gastenervaringen. Alleen reizigers die een verblijf bij ons hebben geboekt, kunnen een beoordeling indienen. We verifiëren beoordelingen op basis van onze richtlijnen en plaatsen alle beoordelingen, of ze nu positief of negatief zijn.Meer informatieOpent in een nieuw venster
8,4
Netheid
7,2
Voorzieningen
8,8
Personeel en service
7,0
Staat van de accommodatie en faciliteiten
Gastenscore: 10 - Uitstekend. 64 van 160 beoordelingen
10 - Uitstekend
64
Gastenscore: 8 - Goed. 44 van 160 beoordelingen
8 - Goed
44
Gastenscore: 6 - Redelijk. 28 van 160 beoordelingen
6 - Redelijk
28
Gastenscore: 4 - Matig. 14 van 160 beoordelingen
4 - Matig
14
Gastenscore: 2 - Ontzettend slecht. 10 van 160 beoordelingen
2 - Ontzettend slecht
10
Beoordelingen
4/10 – Matig
Antonie
15 jul 2025
Positief: Personeel en service
Negatief: Voorzieningen
Het hotel ziet er aan de buitenkant als zeer luxe uit, iedereen loopt in mooie pakken en je wordt prima ontvangen. Tot je op de kamer komt , de badkamer was ronduit zeer slecht onderhouden, verkalkte kranen , een vies geel bad, scheuren in de vloer en gaten in de deur. Wij vonden de kamer zeer teleurstellend. Als je na een lange vlucht aankomt en je wilt een lekker koud biertje bestellen hebben ze dat niet, je moet aan de dure cocktails. Het hotel is vergane glorie.
Antonie
1 nacht verbleven in juli 2025
4/10 – Matig
Ignace
Reisde met een groep
4 jan 2025
Negatief: Netheid, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
Prachtig om naar te kijken ....
Dit hotel is 'vergane glorie!'.
Prachtig om te bezoeken in de vorm van een museumbezoek.
Muffe geur. Pover ontbijt. Personeel dat mag delen in het predikaat 'muf museum'
Ignace
4 nachten verbleven in december 2024
8/10 – Goed
Ramon A, Miami
13 apr 2026
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
El hotel es precioso pero las habitaciones necesitan ser reformadas y actualizadas, son amplias pero antiguas y el cuarto de baño está en un nivel bastante más elevado que el resto de la habitación lo que dificulta su acceso. Las habitaciones deben ser renovadas y especialmente el cuarto de baño aún más
La entrada del hotel no tiene rampa ni ninguna acceso para equipaje o personas mayores
Ramon A
2 nachten verbleven in april 2026
6/10 – Redelijk
Kayla
Reisde met partner
8 apr 2026
Positief: Personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten
Negatief: Netheid
Amazing history and beautiful old building.
Kayla
3 nachten verbleven in april 2026
6/10 – Redelijk
Cirino, New York City
Reisde met familie
8 apr 2026
The room was clean but very dated. The bathroom needed a lot of cosmetic repairs
Cirino
2 nachten verbleven in april 2026
4/10 – Matig
Sandra
7 apr 2026
Positief: Personeel en service
Negatief: Voorzieningen, staat van de accommodatie en faciliteiten
Beautiful as a historical monument, requires serious upgrade for a proper hotel use
Sandra
1 nacht verbleven in april 2026
2/10 – Ontzettend slecht
Francois Camille
Reisde met een groep
3 apr 2026
Positief: Netheid
Negatief: Voorzieningen, staat van de accommodatie en faciliteiten
Ames et surtout corps sensibles s’abstenir,pas d’ai conditionné,un filet d’eau chaude,pas de wifi dans la chambre…Bien sur c’est un hotel historique.Y passer une nuit peur etre sympa!
Francois Camille
3 nachten verbleven in maart 2026
10/10 – Uitstekend
John
21 mrt 2026
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
A living piece of history located in the central district. So cool to stay in this grand old hotel and realize all who have stayed there from Hemingway to The Rolling Stones. Family of 4 with 11 and 17 year olds from Florida. The staff is friendly and accommodating.
John
1 nacht verbleven in maart 2026
2/10 – Ontzettend slecht
Alejandro, guatemala
10 mrt 2026
Positief: Personeel en service
Negatief: Voorzieningen, staat van de accommodatie en faciliteiten
Terrible hotel. What once was a beautiful and elegant property is now a decadent property.
No A/C, no wifi in bedrooms (unless you, by miracle, get some signal while sticking yourself to the wall).
Alejandro
2 nachten verbleven in maart 2026
2/10 – Ontzettend slecht
Linsong
8 mrt 2026
Positief: Netheid, personeel en service
Negatief: Voorzieningen, staat van de accommodatie en faciliteiten
Hotel is super old without air conditioner . All also is great . So if you are ok with old facility and wanna enjoy a hotel with “history “ this place is a good place . If you wanna a good sleep in goo temperature . Please chose another hotel . Btw the breakfast is very good
Linsong
1 nacht verbleven in februari 2026
8/10 – Goed
EMMA BERENICE
Reisde met een groep
4 mrt 2026
Positief: Netheid, personeel en service
Negatief: Voorzieningen
El hotel es Antiguo pero necesita mantenimiento. No hay manera de comunicarse a recepción desde la habitación. La señal wi fi en la habitaciones no es buena. Tuve que cambiarme de habitación para tener mejor wi fi pero aun así no hubo buena. En temporada de calor, es terrible porque solo te dan ventiladores y no cuentan con aire acondicionado. El personal es muy amable y servicial, eso compensa lo demás
EMMA BERENICE
3 nachten verbleven in februari 2026
4/10 – Matig
Kento
28 feb 2026
Kento
3 nachten verbleven in februari 2026
8/10 – Goed
Jorge
Reisde met familie
19 feb 2026
Positief: Netheid, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
Clean room, friendly staff, easy checkin/out, great continental breakfast
Jorge
4 nachten verbleven in februari 2026
2/10 – Ontzettend slecht
Teruhisa, Nankokushi
10 feb 2026
Negatief: Netheid, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
The hotel has incredibly helpful staff, a good breakfast, and a great bar.
Jonathan
3 nachten verbleven in juni 2025
4/10 – Matig
John
Reisde met familie
17 jan 2026
Positief: Netheid
Negatief: Staat van de accommodatie en faciliteiten
Staff was exceptional!!!! Unfortunately the owner of the previously stunning property hasn’t made any improvements to make the hotel comfortable as you would expect from any basic hotel in the USA or any modern country. It lacks many basics like consistent hot water, air conditioning- did not work, room had a very loud plug in oscillating fan which drowned out any conversation you may have. Wood floors so rough I got splinters in my feet two different times even while wearing Socks. Bottom line, if you only stay here to sleep and for the location it may work for you. But if you get uncomfortable in humid and warm stagnant environments then maybe choose something newer and fresh
John
1 nacht verbleven in januari 2026
6/10 – Redelijk
Susan
Reisde met familie
15 jan 2026
Positief: Netheid
Negatief: Staat van de accommodatie en faciliteiten
Lovely common areas and interesting to experience a piece of Peruvian history (lots of famous people have stayed there). Room was large and clean, but needed a major renovation. Staff friendly and helpful. Free drink tickets and a piece of birthday cake for my son. Ten minute walk to main plaza. 15 minutes to monastery and catacombs. Made-to-order breakfast had minimal options and mediocre food. Elevator broke down, so had to carry our heavy suitcases down three flights of stairs.
Susan
2 nachten verbleven in december 2025
10/10 – Uitstekend
Robert
Reisde met familie
14 jan 2026
Positief: Netheid, personeel en service en voorzieningen
Great location, helpful staff.
Robert
3 nachten verbleven in december 2025
10/10 – Uitstekend
JESUS
9 jan 2026
Positief: Netheid, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
Excelente ubicación, atención inmejorable
Antiguo y bellísimo!
JESUS
1 nacht verbleven in januari 2026
4/10 – Matig
Christiany
1 dec 2025
Negatief: Netheid, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
hotel muito velho, tudo rangia, internet ruim
Christiany
1 nacht verbleven in november 2025
10/10 – Uitstekend
Amna
24 nov 2025
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
Yes it was very good
Amna
2 nachten verbleven in november 2025
8/10 – Goed
Wade
Reisde met een groep
14 nov 2025
The classic 1920s vibe was cool.
Wade
2 nachten verbleven in november 2025
10/10 – Uitstekend
Viraj
8 nov 2025
Viraj
2 nachten verbleven in oktober 2025
10/10 – Uitstekend
Marie
Reisde met een groep
18 okt 2025
Positief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
Cadre exceptionnel, ambiance parfaite, service et disponibilité au top.
Juste quelques petites remarques:
L'écoulement de la baignoire ne se fait pas
Le rideau occultant ne se ferme pas et pas de volet
Absence de "pain français" au petit déjeuner.