Baai Bioluminescent



Ontspan op een bootje of peddel in een kajak terwijl je naar beneden kijkt naar de gloeiende water.

Bioluminescerende baaien, die letterlijk gloeien wanneer het water verstoord is, zijn zeldzaam, maar bezoekers aan Puerto Rico hebben de keuze uit wel drie baaien. De bekendste hiervan is La Parguera, langs de zuidwestelijke kust van Puerto Rico.

De schilderachtige baai is alleen per boot bereikbaar en komt 's nachts tot leven wanneer de micro-organismen onder de oppervlakte beginnen te gloeien. Men neemt aan dat de organismen die als vuurvliegjes door het water vliegen dit als afweermechanisme gebruiken. Een bezoek aan La Parguera is een must voor natuurliefhebbers en kinderen van alle leeftijden die een kick krijgen van een blik op deze wereldvreemde wezens.

La Parguera ligt op ongeveer twintig minuten met de boot van de stad Lajas. Bij je aankomst in de haven heb je genoeg keuze uit operators die je naar de baai kunnen brengen. Beslis eerst of je als onderdeel van een tour wilt gaan of liever met een eigen gids vertrekt.

Een optie om het spektakel te zien is een boot met glazen bodem te kiezen. Op een drukke avond ontdek je al snel de gloed onder de oppervlakte. Soms zullen gidsen in het water moeten springen om de gloed van de micro-organismen te activeren.

Breng je zwempak en snorkel mee en zwem tussen de bioluminescerende wezens. Veel touroperators bieden snorkeluitrusting te huur aan en het water is altijd warm genoeg om er 's nachts in te zwemmen. Sluit je aan bij een tour bij zonsondergang voor een schilderachtige ervaring, zowel boven als onder water.

Geniet van een traditionele Caribische maaltijd in het havengebied van Lajas bij terugkomst van je avontuur. Er zijn een aantal bars en restaurants om uit te kiezen. Dit is een geweldige plek om een gesprek aan te gaan met de lokale bevolking en na te praten over de reis met je medereizigers.

La Parguera bevindt zich langs de zuidwestelijke kust van Puerto Rico, op ongeveer 60 kilometer van de stad Ponce. Het is te bereiken met de auto en er is voldoende parkeergelegenheid bij de haven van Lajas. De prijzen van boottochten variëren afhankelijk van of je met een groe gaat of een persoonlijke gids kiest. Over het algemeen zijn de prijzen erg bescheiden. La Parguera is elke dag van het jaar te bezichtigen, maar tijdens het laagseizoen van mei tot november opereren er minder boten.

Plan een reis om Baai Bioluminescent te zien

De prijzen zijn in de afgelopen 48 uur gevonden. Klik voor bijgewerkte prijzen.
Caribe Hilton
Wyndham Grand Rio Mar Rainforest Beach and Golf Resort

Populaire plekken om te bezoeken


Beste hotelaanbiedingen in Baai Bioluminescent

Parguera Plaza Hotel - Adults Only

Parguera Plaza Hotel - Adults Only

4 out of 5
Street 304 Km 3.2, Lajas
Parguera Plaza Hotel - Adults Only
La Jamaca

La Jamaca

3 out of 5
Reparto La Borde, Colinas La Parguera, Rd 304, Lajas
La Jamaca
Aquarius Vacation Club at Boqueron Beach Resort

Aquarius Vacation Club at Boqueron Beach Resort

3.5 out of 5
Carretera 101 Km 18.1, Acceso Balneario de Boqueron, Cabo Rojo
Aquarius Vacation Club at Boqueron Beach Resort
Laagste prijs per nacht gevonden in de afgelopen 24 uur op basis van een verblijf van 1 nacht voor 2 volwassenen. Prijzen en beschikbaarheid kunnen altijd wijzigen. Mogelijk gelden er extra voorwaarden.