Lusia's Lagoon Chalets ligt in het stadscentrum en aan het water in Salelologa. Bezoek Pulemelei Mound en Robert Louis Stevenson Museum, enkele lokale bezienswaardigheden. Als je wilt genieten van de prachtige natuur, ga dan naar Tafua Rainforest Preserve en Afu Aau-waterval. Benut je tijd goed door deel te nemen aan activiteiten zoals het afleggen van wandel- en fietsroutes, het verkennen van grotten en het volgen van een ecotour. Bekijk onze reisgids voor Salelologa
Faleolo International Airport (APW) - 89 min. rijden
Restaurants
Harbourside
15 min. wandelen
Lui's Restaurant
2 min. rijden
Luis Chips
4 min. rijden
Over deze accommodatie
Lusia's Lagoon Chalets
Resort met een gezinsvriendelijk beleid bij de oceaan
Overweeg een verblijf bij Lusia's Lagoon Chalets en geniet van een gratis uitgebreid ontbijt, een terras en een koffiebar/café. Avontuurlijke reizigers kunnen snorkelen bij dit resort.
Trakteer jezelf op een diepe bindweefselmassage of andere wellness. Het plaatselijke restaurant met regionale gerechten, CCs Restaurant and Bar, serveert ontbijt, lunch en diner. Je kunt er genieten van openlucht dineren. Naast een tuin en een bibliotheek, hebben gasten ook toegang tot wifi in de gemeenschappelijke delen (toeslag).
Andere voordelen van dit resort zijn:
Gratis parkeerplaatsen
Een babysitter/kinderoppas (toeslag), meertalig personeel en hulp bij uitstappen/tickets
Strandlakens, bagageopslagruimte en een televisie in de gemeenschappelijke ruimte
Kamervoorzieningen
Alle kamers bij Lusia's Lagoon Chalets bieden voorzieningen zoals kluisjes.
Beschikbaar in sommige gemeenschappelijke ruimtes: wifi (WST 15 per uur)
Parkeren en vervoer
Gratis zelf parkeren ter plaatse
Beperkte gelegenheid voor zelf parkeren ter plaatse
Eten en drinken
Gratis uitgebreid ontbijt beschikbaar dagelijks van 07.00 uur tot 10.00 uur
Een bar/lounge
Een koffiebar/café
Een restaurant
Met zijn tweeën/besloten dineren
Privépicknicks
Snackbar/delicatessenwinkel
Restaurants ter plaatse
CCs Restaurant and Bar
Dingen om te doen
Bibliotheek
Kajakken
Snorkelen
Tv in gemeenschappelijke ruimtes
Gezinsvriendelijk
Kinderopvang (toeslag)
Snackbar/delicatessenwinkel
Wasserij
Voorzieningen
Bagageopslag
Cadeauwinkel/kiosk
Receptie met beperkte openingsuren
Wasserij
Gastendiensten
Aanzoek-/romantische pakketten
Droogkuis-/wasserijservice
Hulp met excursies en tickets
Meertalig personeel
Schoonmaakservice (dagelijks)
Zakelijke diensten
Vergaderruimte
Buiten
Aan de baai
Picknickplaats
Strandlakens
Terras
Tuin
Spa
Massages voor diepe bindweefsels
Toegankelijkheidsvoorzieningen
Geen lift
Meer
3 etages
5 gebouwen
Aparte rookruimtes
Gebouwd in 2003
Kamervoorzieningen
Slaapkamer
Beddengoed inbegrepen
Badkamer
Douche
Gedeeltelijk open badkamer
Handdoeken inbegrepen
Meer
Kluisje
Beleid
Inchecken
Inchecken kan vanaf: 14.00 uur; inchecken kan tot: 19.30 uur
Vroeg inchecken is onder voorbehoud van beschikbaarheid
Laat inchecken is onder voorbehoud van beschikbaarheid
Minimale leeftijd om in te checken: 15
Uitchecken
Uitchecken voor 10.00 uur
Laat uitchecken is onder voorbehoud van beschikbaarheid
Voor laat uitchecken wordt een toeslag aangerekend
Speciale incheckinstructies
Je wordt per boot naar de accommodatie gebracht. Contacteer de accommodatie hiervoor minstens 72 uur voor de reis via de contactgegevens in de boekingsbevestiging.
De accommodatie rekent 4 procent aan voor betalingen met kredietkaart.
De receptie is dagelijks geopend van 07.00 uur tot 21.00 uur.
Je dient de accommodatie op voorhand te contacteren om de incheckinstructies te ontvangen. Er zijn niet altijd medewerkers aanwezig aan de receptie.
Contacteer de accommodatie op voorhand via de contactgegevens in de boekingsbevestiging om regelingen voor het inchecken te treffen.
Als je nog vragen hebt, kun je de accommodatie contacteren via de contactgegevens in de boekingsbevestiging.
De informatie die de accommodatie verstrekt, is mogelijk vertaald met automatische vertaaltools
Laat deze accommodatie ruim van te voren weten rond welke tijd je verwacht te arriveren, zodat je afspraken kunt maken over het vervoer vanaf de veerboot. De eerste veerboot vertrekt om 06.00 uur uit de veerhaven en de laatste om 16.00 uur. Als je na 16.00 uur aankomt op de internationale luchthaven, zul je op het hoofdeiland Upolu moeten blijven en kun je de volgende dag de veerboot nemen.
Toegang tot accommodatie
Receptie met beperkte openingstijden
Huisdieren
Geen huisdieren toegelaten
Kinderen en extra bedden
Kinderen zijn welkom.
Er kunnen 3 kinderen van 4 jaar en jonger gratis verblijven als ze gebruikmaken van de aanwezige bedden wanneer ze slapen in de kamer van de ouder of voogd; kinderen komen mogelijk niet in aanmerking voor gratis ontbijt
Er zijn geen verrijdbare/extra bedden beschikbaar.
Er zijn geen babybedjes beschikbaar.
Betalingsmethoden
Belangrijke informatie
Optionele extra's
Toeslag voor wifi in gemeenschappelijke ruimtes: WST 15 per uur (bedrag kan variëren)
Laat uitchecken is tegen een toeslag beschikbaar (onder voorbehoud van beschikbaarheid)
De accommodatie berekent een toeslag van 4 procent op betalingen met een kredietkaart
Deze lijst is mogelijk niet volledig. Toeslagen en borgsommen zijn mogelijk excl. btw en kunnen wijzigen.
Algemene info
Deze accommodatie wordt beheerd door een professionele eigenaar, die accommodaties aanbiedt vanuit zijn/haar vakgebied, bedrijf of beroep.
Afhankelijk van het accommodatiebeleid kan voor extra personen een toeslag worden aangerekend.
Tijdens het inchecken dien je in het geval van incidentele kosten mogelijk een geldig identiteitsbewijs voor te leggen en een borgsom in contanten, per bankkaart of kredietkaart te betalen.
Speciale verzoeken kunnen, indien mogelijk, bij check-in worden ingewilligd. Hiervoor kunnen extra kosten worden aangerekend. Speciale verzoeken kunnen niet worden gegarandeerd.
De naam op de kredietkaart die bij de check-in wordt gebruikt om bijkomende kosten te dekken, dient overeen te komen met de naam voor de kamerreservering.
Deze accommodatie accepteert creditcards en contante betalingen
Deze accommodatie heeft buitenruimtes, zoals balkons, patio's en terrassen, die mogelijk niet geschikt zijn voor kinderen. We raden aan om in geval van twijfel vóór aankomst de accommodatie te contacteren en te vragen of ze een geschikte kamer voor je hebben.
Houd er rekening mee dat culturele normen en het gastenbeleid per land en per accommodatie kunnen verschillen. De gegeven beleidsregels zijn verstrekt door de accommodatie.
Als je je boeking annuleert, ben je onderhevig aan het annuleringsbeleid van de eigenaar. In overeenstemming met de EU-regelgeving over consumentenrechten, vallen boekingsservices voor accommodaties niet onder het herroepingsrecht.
Overige info
Er zijn geen liften in deze accommodatie
Je dient vooraf te reserveren voor spabehandelingen. Reserveringen kun je voor je aankomt maken als je de accommodatie contacteert via de gegevens in de boekingsbevestiging.
Veelgestelde vragen
Zijn huisdieren welkom bij Lusia's Lagoon Chalets?
Nee, assistentiedieren zijn niet welkom bij deze accommodatie.
Hoeveel kost het om hier te parkeren?
Deze accommodatie biedt parkeerplaatsen.
Hoe laat kan ik bij Lusia's Lagoon Chalets inchecken?
Inchecken kan vanaf: 14.00 uur; inchecken kan tot: 19.30 uur. Je kunt op beperkte tijden laat inchecken.
Tot hoe laat kan ik bij Lusia's Lagoon Chalets uitchecken?
Je dient om uiterlijk 10.00 uur uit te checken. Tegen betaling van een toeslag kun je laat uitchecken (afhankelijk van beschikbaarheid).
Waar staat Lusia's Lagoon Chalets?
Dit gezinsvriendelijke resort in Salelologa ligt aan het water, op 15 minuten wandelen van Tafua Rainforest Preserve en Salelologa Ferry Terminal. Markt van Salelologa ligt op 1,9 km.
Als ik mijn boeking annuleer, krijg ik dan al mijn geld terug?
Ja, deze accommodatie biedt voor bepaalde kamertarieven gratis annulering aan. Flexibiliteit is immers belangrijk. Raadpleeg het annuleringsbeleid van de accommodatie op onze website voor meer informatie over eventuele uitzonderingen of voorwaarden.
Beoordelingen
Beoordelingen over Lusia's Lagoon Chalets
7,4
Goed
Alle weergegeven beoordelingen zijn gebaseerd op echte gastenervaringen. Alleen reizigers die een verblijf bij ons hebben geboekt, kunnen een beoordeling indienen. We verifiëren beoordelingen op basis van onze richtlijnen en plaatsen alle beoordelingen, of ze nu positief of negatief zijn.Meer informatieOpent in een nieuw venster
7,4
Netheid
8,0
Locatie
8,2
Personeel en service
7,2
Staat van de accommodatie en faciliteiten
Gastenscore: 10 - Uitstekend. 41 van 142 beoordelingen
10 - Uitstekend
41
Gastenscore: 8 - Goed. 47 van 142 beoordelingen
8 - Goed
47
Gastenscore: 6 - Redelijk. 30 van 142 beoordelingen
6 - Redelijk
30
Gastenscore: 4 - Matig. 17 van 142 beoordelingen
4 - Matig
17
Gastenscore: 2 - Ontzettend slecht. 7 van 142 beoordelingen
2 - Ontzettend slecht
7
Beoordelingen
8/10 – Goed
Michaela
10 feb 2020
Positief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
Michaela
3 nachten verbleven in januari 2020
10/10 – Uitstekend
Geverifieerde reiziger
Reisde met partner
9 jan 2020
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
Great honey moon stayig, treated like very specusl guests
Geverifieerde reiziger
3 nachten verbleven in januari 2020
2/10 – Ontzettend slecht
Wendy, Sunshine Coast Australia
Reisde met familie
30 dec 2019
Negatief: Voorzieningen, staat van de accommodatie en faciliteiten
This property was not maintained well and is in disrepair. Whilst staff were friendly they appear to be left to their own devices with the owner absent. The electricity went off in our room for no good reason other than failure by staff to ensure supply was paid for. There was no-one onsite to rectify the issue so we suffered through a night without air-conditioning or lights in 30 degrees heat. A request for some kind of remittance has been ignored. DO NOT STAY AT THIS PROPERTY.
Wendy
4 nachten verbleven in december 2019
8/10 – Goed
Susan
Reisde met een groep
1 dec 2019
Positief: Comfort kamer
Not happy.
Not as the photos portray. Lagoon chalets are very old and in need of renovation. Apartment block not up to advertised standard. Lagoon not readily accessable for swimming. No kitchens in rooms. No daily housekeeping. Meals were cokd and dry. Overall would not recommend.
Susan
3 nachten verbleven in november 2019
6/10 – Redelijk
Geverifieerde reiziger
Reisde met familie, Reisde met familie en kleine kinderen
18 nov 2019
Negatief: Personeel en service
The service was really slow. The person taking the orders behind the bar/restaurant was busy on her phone.
Daily cleaninf is non existent you have to ask for a clean and will cost you extra.
Very basic
Geverifieerde reiziger
6 nachten verbleven in november 2019
6/10 – Redelijk
Geverifieerde reiziger
8 okt 2019
Geverifieerde reiziger
1 nacht verbleven in september 2019
8/10 – Goed
Geverifieerde reiziger
Zakenreiziger, Reisde met partner
7 okt 2019
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
For what you pay this property is bare bones. Cold showers and uncomfortable beds.
Geverifieerde reiziger
2 nachten verbleven in september 2019
4/10 – Matig
Geverifieerde reiziger
19 sep 2019
Positief: Netheid
Negatief: Personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten
Disappointing value for the money
We chose to stay in Lusia's because of the convenient location just next to the ferry. The infrastructure is old and generally in bad condition. The staff is not helpful at all, e.g. it was the only situation in Samoa, that I was asked to pay extra for very basic services like calling a taxi or contacting a rental company. The included breakfast was very basic and not tasty at all, we heard from other guests that other food is overpriced and not good, so we decided to eat somewhere else.
To sum up, I won't stay in Lusia's Chalets again. If I were in Savaii again, I would probably take a taxi and stay in Fales further from the ferry from the very beginning.
Geverifieerde reiziger
1 nacht verbleven in september 2019
4/10 – Matig
Geverifieerde reiziger
1 sep 2019
Negatief: Personeel en service, voorzieningen
Had to pay an extra charge when we arrived for our chalet. I was very annoyed and the chalet didnt have very basic amenities like a jug
Geverifieerde reiziger
1 nacht verbleven in augustus 2019
6/10 – Redelijk
Julie, Japan
Reisde met familie
20 aug 2019
Positief: Personeel en service
Negatief: Voorzieningen, staat van de accommodatie en faciliteiten
The water wasn't working well in the bathrooms and I thought I booked for a room in the two-storey building but sadly my brother told me they got a different room in the garden area.
Julie
1 nacht verbleven in augustus 2019
6/10 – Redelijk
Geverifieerde reiziger
26 jul 2019
Positief: Netheid
fantastic chalet on the water, privacy solitude beautiful cove for swimming. Resturant and staff lovely but the menu needs upscaling and cold be amazing with all the natural ingredients available to them. Lucia a lovely lady with a great heart
Geverifieerde reiziger
4 nachten verbleven in juli 2019
4/10 – Matig
Geverifieerde reiziger
Reisde met partner
21 jul 2019
Positief: Personeel en service
Negatief: Netheid, staat van de accommodatie en faciliteiten
Thought the property was run-down and expensive for what we paid for. Friendly helpful staff and the deck area around the lagoon was nice.
Geverifieerde reiziger
2 nachten verbleven in juli 2019
10/10 – Uitstekend
E M
12 jul 2019
Positief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
E M
4 nachten verbleven in juli 2019
8/10 – Goed
Geverifieerde reiziger
Reisde met een groep, Reisde met familie
8 jul 2019
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
Place was fine.peace and qyiet. There was nom no TV in our room
Geverifieerde reiziger
2 nachten verbleven in juli 2019
4/10 – Matig
Geverifieerde reiziger
Reisde met partner
12 jun 2019
Negatief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
The staff were quite unfriendly upon arrival and throughout our stay. They seemed very insincere.
The facilities were run down and inconsistent with availability. The canoe we used had a decent leak and took on an alarming amount of water. We provided this feedback to the staff, they couldn’t have cared less.
The meals were very expensive and poor quality.
The mosquito net was had many large holes.
The jetty was great for jumping off and swimming around. Had a lovely view and was a quirky place.
Geverifieerde reiziger
1 nacht verbleven in mei 2019
4/10 – Matig
Andreas
19 apr 2019
Negatief: Personeel en service
Andreas
1 nacht verbleven in april 2019
4/10 – Matig
Andreas
17 apr 2019
Positief: Netheid, comfort kamer
Negatief: Personeel en service
Andreas
2 nachten verbleven in april 2019
4/10 – Matig
Geverifieerde reiziger
Reisde met partner
1 apr 2019
Negatief: Voorzieningen, staat van de accommodatie en faciliteiten
No toilet close to room, no towells, no shower workings good, many insect, good locations
Geverifieerde reiziger
1 nacht verbleven in maart 2019
2/10 – Ontzettend slecht
Lina
Reisde met familie en kleine kinderen
28 mrt 2019
Positief: Personeel en service, voorzieningen
Negatief: Staat van de accommodatie en faciliteiten
There was mold everywhere. Growing on the walls, lamp shades and even mirrors which has caused ill breathing/coughing for both me and my 5 year old daughter. The mold is being painted over with white paint which is disgusting. Also, every time we have returned to the hotel room, there was a huge cockroach or lizard waiting for us in the bathroom. The last night I woke up at 3am to find an earwig on my daughters pillow about to be on her face. Other than the hotel room, the view coming outside was always a way to look at the beauty outside of sleeping inside the room.
Lina
6 nachten verbleven in maart 2019
4/10 – Matig
Lina
Reisde met familie
28 mrt 2019
Positief: Netheid
Negatief: Voorzieningen, staat van de accommodatie en faciliteiten
Mold painted over everywhere making us very ill with breathing it in. Huuuge cockroach or lizard waiting for us in the bathroom every night.
Lina
6 nachten verbleven in maart 2019
2/10 – Ontzettend slecht
Geverifieerde reiziger
28 mrt 2019
Geverifieerde reiziger
6 nachten verbleven in maart 2019
4/10 – Matig
Kiaa, Utah
Reisde met partner, Reisde met familie, Reisde met familie en kleine kinderen
23 mrt 2019
Positief: Personeel en service
Negatief: Netheid, staat van de accommodatie en faciliteiten
The lagoon was beautiful! The room would’ve been charming, except they did a lot to hide the underlying issues that were evident. There was black mold everywhere and it caused those of us staying to have allergic reactions. They had painted over the lamp shaped to try to hide the mold on them but once you turned on the light you could see the mold plainly through the paint. There was also mold coming through the walls and by the air conditioning. We could’ve stayed another night but left due to the conditions to stay with family on the island and al of our allergies cleared up once we weren’t in the room anymore.
Kiaa
5 nachten verbleven in maart 2019
4/10 – Matig
Geverifieerde reiziger
Reisde met partner
15 mrt 2019
Negatief: Personeel en service
We booked a room online that they are no longer using. We would never have booked there had we known, it would've been nice to be notified before hand. Also they still have this room advertised?!
Geverifieerde reiziger
2 nachten verbleven in maart 2019
8/10 – Goed
Sianiu
25 feb 2019
Positief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
very comfort and kind hostess. The only thing concerned about is the walk rail right outside the cottage, it was slippery and husband slipped on it and hurt his angle. It needs repair on the walkway rail with some rubber mats to make it safe for patrons especially when it rains. Other than that it was nice.
Sianiu
1 nacht verbleven in februari 2019
8/10 – Goed
Geverifieerde reiziger
2 jan 2019
Positief: Personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten