Stap aan boord bij een boot met glazen bodem en zie de kleurrijke clownvissen en geelbruine lipvissen in het Busena Marine Park, het enige onderwaterobservatorium van Okinawa.
Het geweldige observatorium ligt aan het eind van een 170meter lange pier voor de kust van Busena. Het is een van de beste plekken op Okinawa om kennis te maken met het boeiende zeeleven van het eiland.
Terwijl je op de pier staat te wachten voor vertrek, kun je visvoer kopen bij een van de verkopers. Gooi het in het water en zie hoe de vissen bubbels veroorzaken als ze het opeten. De rondvaartboot zal je zeker opvallen, want deze is beschilderd als een lachende walvis.
De tocht met de boot in de Baai van Nago duurt ongeveer 20 minuten. In het heldere water onder de boot zie je scholen van blauwe rifbaarzen, maskerwimpelvissen, engelvissen en de populaire clownvissen. Tussen de pastelkleurige takken van het koraal zijn soms ook kreeften en octopussen te zien. De bemanning is vriendelijk en goed op de hoogte, maar hun Engels is soms wat beperkt.
Het hoogtepunt van het zeepark is het onderwaterobservatorium aan het einde van de lange pier. Dit grote cilindervormige gebouw reikt tot 5meter onder de zeespiegel. Door 24 ronde ramen rondom kun je het leven in de zee bekijken. Aan de andere kant van het glas zie je tropische en subtropische vissen vlak voor je langs zwemmen.
Busena Marine Park ligt halverwege de Baai van Nago. Het ligt 20minuten rijden ten zuiden van de stad Nago en zo'n 1,5uur ten noorden van de hoofdstad Naha. Je dient een combinatiekaartje te kopen voor de rondvaart in de boot met glazen bodem en een bezoek aan het observatorium.