Burgtheater

Een statig neoclassicistisch gebouw met versierde zuilen en beelden.
Een statig historisch gebouw met klassieke architectuur, een tramlijn en herfstbomen.
Een statige trap met versierde balustrades, leidend naar een rijk versierde hal met grote ramen en beelden.
Een historisch theater met versierde architectuur en een grote menigte mensen voor de gevel.
Een statig portaal met versierde decoraties, een rode loper en klassieke architectuur.


Bewonder de sierlijke renaissancegevel, vergaap je aan de fresco's van de twee Klimts of woon een voorstelling bij in het voornaamste theater van Wenen.

Een voorstelling in het prachtige auditorium van het Burgtheater, het belangrijkste theater van de Duitstalige wereld, mag je echt niet missen. Heel wat van de beste theatergezelschappen hebben hier opgetreden, pure verwennerij dus. ‎De sierlijke trap, de enorme plafondschilderingen en het complexe pleisterwerk in het hele gebouw dragen allemaal bij tot de schoonheid ervan.

Het Burgtheater werd in 1741 gesticht op verzoek van keizerin Maria Theresa. Oorspronkelijk was het gehuisvest in een van de banketzalen van de koningin. Het huidige theater werd gebouwd in 1888. Tijdens Wereldoorlog II werd het beschadigd, maar het is gerestaureerd en wordt nu wereldwijd beschouwd als een van de belangrijkste theaters in Europa.

Het hele jaar door worden er in het Burgtheater talrijke voorstellingen opgevoerd. Kom wat vroeger zodat je tijd hebt om de bouwstijl en het ontwerp van het gebouw te bewonderen. De gevel is indrukwekkend langs de beroemde Ringstraße van Wenen. Bewonder de vele standbeelden en het verfijnde pleisterwerk dat typisch is voor de Italiaanse renaissancestijl. Ga op zoek naar het standbeeld van Apollo dat in het midden staat en geflankeerd wordt door de twee muzen van komedie en tragedie. Probeer de bustes van grote schrijvers zoals Shakespeare en Goethe te vinden.

Meer van deze beelden van beroemde toneelschrijvers staan opgesteld langs de prachtige trap binnen. Kijk in de hal zeker eens naar omhoog, want de fresco's aan het plafond van de wereldberoemde Weense kunstenaar Gustav Klimt en zijn broer Ernst moet je echt gezien hebben.

Ook al heb je geen tickets voor het theater, toch kan je elke dag rondleidingen meevolgen als je meer te weten wil komen over de geschiedenis en de architectuur van het gebouw. Van september tot juni zijn er van vrijdag tot zondag slechts een beperkt aantal Engelstalige rondleidingen per week.

Het Burgtheater is gelegen in de buurt van de Ringstraße in het centrum van Wenen, recht tegenover het Rathauspark en het stadhuis. Je betaalt een kleine prijs voor de dagelijkse rondleidingen. De prijzen van de tickets voor de voorstellingen schommelen. Er zijn doorgaans ook een aantal staanplaatsen, die veel goedkoper zijn. Tickets die niet verkocht zijn, worden vaak een uur voor de voorstelling met fikse kortingen verkocht.

Plan een reis om Burgtheater te zien

De prijzen zijn in de afgelopen 48 uur gevonden. Klik voor bijgewerkte prijzen.
roomz Vienna Prater
The Companion Vienna
Hotel Eurostars Embassy

Tours & daguitstapjes

Alle 435 activiteiten bekijken

Privé- & gepersonaliseerde tours

Alle 179 activiteiten bekijken

Eten, drinken & uitgaan

Alle 68 activiteiten bekijken

Verblijf in de buurt van populaire bezienswaardigheden in Burgtheater


Beste hotelaanbiedingen in Burgtheater

Austria Trend Hotel Europa Wien

Austria Trend Hotel Europa Wien

4 out of 5
Kaerntner Strasse 18 Vienna Vienna
Austria Trend Hotel Europa Wien
Boutique Hotel Das Tigra

Boutique Hotel Das Tigra

4 out of 5
Tiefer Graben 14-20 Vienna Vienna
Boutique Hotel Das Tigra
Steigenberger Icon Herrenhof

Steigenberger Icon Herrenhof

4.5 out of 5
Herrengasse 10 Vienna Vienna
Steigenberger Icon Herrenhof
Le Méridien Wien

Le Méridien Wien

5 out of 5
Robert-Stolz-Platz 1 Vienna Vienna
Le Méridien Wien
Hilton Vienna Plaza

Hilton Vienna Plaza

5 out of 5
Schottenring 11 Vienna
Hilton Vienna Plaza
Radisson Blu Style Hotel, Vienna

Radisson Blu Style Hotel, Vienna

4 out of 5
Herrengasse 12 Vienna Vienna
Radisson Blu Style Hotel, Vienna
Mercure Wien City

Mercure Wien City

4 out of 5
Hollandstrasse 3 Vienna Vienna
Mercure Wien City
Ruby Lissi Hotel Vienna by IHG

Ruby Lissi Hotel Vienna by IHG

4 out of 5
Fleischmarkt 19 Vienna
Ruby Lissi Hotel Vienna by IHG
Miiro Spittelberg NEW OPENING

Miiro Spittelberg NEW OPENING

4 out of 5
Kirchberggasse 6 Vienna Vienna
Miiro Spittelberg NEW OPENING
Laagste prijs per nacht gevonden in de afgelopen 24 uur op basis van een verblijf van 1 nacht voor 2 volwassenen. Prijzen en beschikbaarheid kunnen altijd wijzigen. Mogelijk gelden er extra voorwaarden.

Ontdek de wereld met Expedia