Place du Bourg-de-Four

Place du Bourg-de-Four inclusief cafésfeer, straten en buiten eten
Place du Bourg-de-Four toont een klein stadje of dorpje
Place du Bourg-de-Four inclusief een fontein
Place du Bourg-de-Four toont een stad en straten
Place du Bourg-de-Four inclusief straten


Dit populaire plein in het oude stadscentrum van Genève is al eeuwenlang een ontmoetingsplaats. Je kunt eten in een bistro, rondneuzen in antiekwinkels en de architectuur bewonderen.

Al sinds de tijd van de Romeinen komen de inwoners van de stad naar de Place du Bourg-de-Four om te winkelen, eten en bij te kletsen. Het oudste plein van Genève ligt in het historische centrum en is een perfecte plek om rustig overheen te wandelen of te ontspannen op een van de terrasjes.

De Place du Bourg-de-Four is van oorsprong een Romeins forum en een veemarkt. In de middeleeuwen werd het een dorpsplein. In de zestiende eeuw vestigden zich hier veel protestanten die op de vlucht waren geslagen voor religieuze vervolging in andere Europese landen.

Loop eerst naar het midden van het plein om de marmeren fontein uit de achttiende eeuw te bewonderen. Als je naar het oosten kijkt, zie je het Palais de Justice, waar sinds 1860 het gerechtshof van de stad is gevestigd. Tegenover het politiebureau loopt een smalle trap naar de Cathédrale Saint-Pierre.

Het plein ligt op loopafstand van de meeste populaire bezienswaardigheden van Genève en is zodoende een perfecte plek om even pauze te nemen tijdens een dagje sightseeing. Zoek een plek uit op een terrasje en bewonder de burgerhuizen die rondom het plein staan. Veel van deze prachtige, oude panden werden gebouwd in de periode tussen de zestiende en achttiende eeuw. Zodra je tot rust bent gekomen, kun je een bezoek brengen aan de kunstgalerieën, boekenwinkels en antiekzaken op het plein.

Bezoek het plein ook een keer 'savonds, wanneer de bistro's en bars vol zitten met mensen die na hun werkdag aanschuiven en zich opmaken om uit te gaan. Mocht je met Kerstmis in Genève zijn, kom dan de feestelijke verlichting op het plein bezichtigen.

De Place du Bourg-de-Four ligt op de linkeroever van de Rhône, in het hart van het oude stadscentrum van Genève. Het is mogelijk in de buurt betaald te parkeren, maar je kunt ook de tram nemen richting de halte Palais Eynard. En als je dan toch in de buurt bent, bezoek dan ook meteen de Promenade de la Treille en neem plaats op de enorme houten bank die langs de hele promenade loopt.

Tours & daguitstapjes

Alle 75 activiteiten bekijken

Privé- & gepersonaliseerde tours

Alle 40 activiteiten bekijken

Cruises & rondvaarten

Alle 8 activiteiten bekijken

Populaire plekken om te bezoeken


Beste hotelaanbiedingen in Place du Bourg-de-Four

Ruby Claire Hotel Geneva

Ruby Claire Hotel Geneva

4 out of 5
Rue du Rhône 46, Geneva
Ruby Claire Hotel Geneva
citizenM Geneva

citizenM Geneva

4 out of 5
31-33 Rue de la Rotisserie, Geneva
citizenM Geneva
Hôtel International & Terminus

Hôtel International & Terminus

3 out of 5
Rue des Alpes 20, Geneva, GE
Hôtel International & Terminus
Hotel Suisse

Hotel Suisse

3 out of 5
10 Place Cornavin, Geneva, GE
Hotel Suisse
Hotel Century

Hotel Century

4 out of 5
Av./De Frontenex, 24, Geneva, GE
Hotel Century
Hotel Central

Hotel Central

2 out of 5
Rue de la Rôtisserie 2, Geneva
Hotel Central
Hotel De Geneve

Hotel De Geneve

2 out of 5
Place Isaac-Mercier 1, Geneva, GE
Hotel De Geneve
Hôtel Longemalle

Hôtel Longemalle

4 out of 5
Place Longemalle 13, Geneva, GE
Hôtel Longemalle
Hôtel Les Armures

Hôtel Les Armures

5 out of 5
1, rue Puits-St-Pierre, Geneva, GE
Hôtel Les Armures
Laagste prijs per nacht gevonden in de afgelopen 24 uur op basis van een verblijf van 1 nacht voor 2 volwassenen. Prijzen en beschikbaarheid kunnen altijd wijzigen. Mogelijk gelden er extra voorwaarden.

Ontdek de wereld met Expedia

Ontdek de wereld met Expedia