Burrell-collectie

Burrell-collectie
Burrell-collectie
Burrell-collectie
Burrell-collectie
Burrell-collectie


Geniet van een dagje uit en bewonder een opmerkelijke collectie glas-in-lood, gotische kunstvoorwerpen, geweven tapijten en kunst van de hand van Europese meesters.

Breng een bezoek aan de Burrell-collectie en ontdek er meer dan 8000 kunstwerken, van schilderijen van Cézanne en beeldhouwwerken van Rodin tot oosterse keramiek en tapijten. Het opmerkelijke gebouw uit glas en baksteen ligt in een stadspark en kijkt uit over groene grasvelden en bossen. Een leuke bestemming om de drukte even achter je te laten.Sir William Burrell, een scheepsmagnaat uit de buurt, heeft in 1944 zijn privécollectie aan de stad Glasgow geschonken. In 1983 onthulde koningin Elizabeth II het prestigieuze museum in Pollok Country Park aan het publiek.Laat eerst het kader tot je doordringen. In 1967 heeft een adellijke familie haar uitgestrekte vastgoed en een collectie Spaanse kunst aan het museum geschonken. De Engelse architect Garry Basson heeft het gebouw uit de jaren 1970 ontworpen en er een ouden stenen deur uit de oorspronkelijke Burrell-collectie in verwerkt. Wandel door de met glas overdekte binnenplaats en pauzeer even bij een reproductie van Auguste Rodins beroemde bronzen beeldhouwwerk De Denker en de enorme Italiaanse Warwick-vaas uit de tweede eeuw. Bewonder in de zalen relikwieën van andere oude beschavingen, zoals juwelen uit Griekenland en beeldhouwwerken uit Egypte. Mis ook de beroemde kunstwerken van de postimpressionistische schilder Paul Cézanne niet, zoals Le Château de Médan. De Huttonkamers, replica's van de kamers in het vroegere kasteel van Burrell in Schotland, stellen meubelen, wapens en harnassen uit de middeleeuwen tentoon. Als je overblijfselen van verre culturen wil zien, dan moet je zeker de Chinese en islamitische kunstvoorwerpen gaan bekijken.Surf naar de website van de Burrell-collectie voor het programma met de speciale evenementen, waaronder eventueel lezingen over de kunstgeschiedenis door een conservator of workshops voor gezinnen. Een bezoek aan de Burrell-collectie kan je perfect combineren met een ochtend- of namiddagwandeling door North Wood, het bos van Pollok Country Park. De Burrell-collectie ligt op 15 minuutjes rijden van het stadscentrum van Glasgow. Je kan er je wagen achterlaten op plaatsen met een parkeermeter. Treinen en bussen stoppen op wandelafstand van de hoofdingang van het park. Van daaruit kan je de wegwijzers naar het museum volgen. En dat is een leuke wandeling door het park.Het gratis museum is elke dag open, behalve op 25 en 26 december en op 1 en 2 januari. Op Hogmanay (oudejaarsavond) is het 's namiddags gesloten.

Plan een reis om Burrell-collectie te zien

De prijzen zijn in de afgelopen 48 uur gevonden. Klik voor bijgewerkte prijzen.
Student Only Martha Street
Point A Hotel Glasgow
Hotel du Vin & Bistro Glasgow

Tours & daguitstapjes

Alle 127 activiteiten bekijken

Privé- & gepersonaliseerde tours

Alle 57 activiteiten bekijken

Populaire plekken om te bezoeken


Beste hotelaanbiedingen in Burrell-collectie

Sherbrooke Castle Hotel

Sherbrooke Castle Hotel

4 out of 5
11 Sherbrooke Avenue Glasgow Scotland
Sherbrooke Castle Hotel
Clayton Hotel Glasgow

Clayton Hotel Glasgow

4 out of 5
298 Clyde Street Glasgow Scotland
Clayton Hotel Glasgow
Aparthotel Adagio Glasgow Central

Aparthotel Adagio Glasgow Central

4 out of 5
5 DIXON STREET Glasgow Scotland
Aparthotel Adagio Glasgow Central
Sandyford Hotel

Sandyford Hotel

3 out of 5
904 Sauchiehall Street Glasgow Scotland
Sandyford Hotel
Moxy Glasgow SEC

Moxy Glasgow SEC

3.5 out of 5
FINNIESTON STREET Glasgow Scotland
Moxy Glasgow SEC
Charming 3-Bed Oasis-free parking

Charming 3-Bed Oasis-free parking

3 out of 5
53 Springkell Ave Glasgow Scotland
Charming 3-Bed Oasis-free parking
Village Hotel Glasgow

Village Hotel Glasgow

4 out of 5
7 Festival Gate Glasgow Scotland
Village Hotel Glasgow
Glasgow Marriott Hotel

Glasgow Marriott Hotel

4 out of 5
500 Argyle Street Glasgow Scotland
Glasgow Marriott Hotel
Glasgow West Hotel by Compass Hospitality

Glasgow West Hotel by Compass Hospitality

3 out of 5
517 Paisley Road West Glasgow Scotland
Glasgow West Hotel by Compass Hospitality
Laagste prijs per nacht gevonden in de afgelopen 24 uur op basis van een verblijf van 1 nacht voor 2 volwassenen. Prijzen en beschikbaarheid kunnen altijd wijzigen. Mogelijk gelden er extra voorwaarden.