Deze volledige dagtour biedt je de kans om de schoonheid van de stad Luang Prabang te ontdekken, die ook wel “Juweel aan de Mekong” wordt genoemd. Tijdens deze tour observeer je het landschap van de stad in de vroege ochtend met het rituele beeld van de in saffraan geklede boeddhistische monniken die met hun aalmoesschalen door de straten van Luang Prabang lopen, en verken je een lokale ochtendmarkt. Daarnaast ontdek je enkele hoogtepunten van deze stad, zoals de beroemde tempels, het traditionele kunst- en etnologiecentrum, het Nationaal Museum en Phousi Hill.
Om 5.00 uur word je begroet en opgehaald bij de lobby van je hotel door een Engelssprekende gids. Daarna word je naar een straat gebracht waar je een zeer plechtig ochtendritueel van de plaatselijke monniken kunt bijwonen. Het zijn in saffraan geklede boeddhistische monniken die elke ochtend met hun aalmoesschalen door de straten van Luang Prabang lopen. Je zult dit serene boeddhistische ritueel van aalmoezen geven, dat algemeen bekend staat als “tak bat”, zien of eraan deelnemen. Dit is een van de must-see ervaringen in de stad Luang Prabang, waar ongeveer 80 tempels staan.
Nadat de monniken zijn gepasseerd, ga je naar een lokale ochtendmarkt in de buurt van de hoofdweg van Luang Prabang. Hier zie je een verscheidenheid aan producten, variërend van fruit, groenten, vlees en kruiden, die in bamboematten of sarongs op de stoep worden verkocht. Daarna ga je terug naar je hotel om te ontbijten.
Om 8.00 uur, na het ontbijt, heb je genoeg energie om aan je sightseeingtour te beginnen. Je eerste stops zijn de populairste tempels in Luang Prabang, zoals What Visoun, What Mai en vooral What Xieng Thong.
Om 10.30 uur, bij het verlaten van de tempels, vervolg je de tour met een bezoek aan het centrum voor traditionele kunst en etnologie, waar je de traditionele kunst en levensstijlen van Laos kunt zien. Daarna breng je een bezoek aan het Nationaal Museum, dat bekend staat als het voormalige koninklijk paleis, en een Hmong markt en ambachtswinkel.
Om 12.00 uur stop je bij een plaatselijk restaurant en lunch je daar. Je hebt een korte rustpauze voordat je de laatste bestemming van de tour bereikt.
Om 13.30 uur klim je 328 treden omhoog naar Phousi Hill voor een spectaculair uitzicht over Luang Prabang.
Om 15:00 uur word je teruggebracht naar je hotel en eindigt de tour.