Tijdens deze tour bezoeken we de meest populaire plaatsen ten zuidwesten van Coimbra.
In Fátima gaan we naar Aljustrel, de plaats waar de kleine herders woonden en in het Heiligdom bezoeken we de Basilieken en de Apparições Kapel.
We gaan verder naar Batalha om het klooster van Santa Maria da Vitória te bezoeken. Imposant, het valt op door zijn monumentaliteit en de stenen tracering aan de buitenkant, merken die het gemakkelijk herkenbaar maken.
Zodra het bezoek is voltooid, gaan we verder naar Alcobaça om het Alcobaça-klooster te bezoeken, dat een prominente plaats heeft, niet alleen vanwege zijn bijna 900 jaar oude geschiedenis, maar ook omdat het een opmerkelijk voorbeeld is van cisterciënzerarchitectuur.
Na Alcobaça rijden we richting de zee, naar het dorp Nazaré waar we onze bezoeken beginnen bij het Sanctuary, Sítio, Northern Beach om de golven te bekijken en eindigend in het labyrint en de smalle straatjes van het dorp.
Op een nader overeen te komen tijdstip keren we terug naar het startpunt, Coimbra.