Stap binnen in de heerlijke wereld van Maison Fossier, de oudste koekjesfabriek van Frankrijk, opgericht in 1756!
Tijdens deze rondleiding van 1 uur duik je midden in de koekjesbaktraditie van Reims en ontdek je de geheimen achter de bereiding van het legendarische Biscuit rose de Reims.
Al meer dan 260 jaar beschikt Maison Fossier over een unieke expertise die zelfs door de koninklijke hoven wordt erkend. In 1775 waren de koekjes van het bedrijf aanwezig bij de kroning van Lodewijk XVI in Reims, en werd de koekjesfabriek leverancier van de koning.
Tegenwoordig is Fossier de enige koekjesfabriek in Reims die deze iconische roze lekkernijen nog steeds maakt, met meer dan 100 medewerkers.
Wat je te wachten staat:
Historische presentatie en film
Ontdek de prachtige geschiedenis van Maison Fossier via een boeiende documentaire die meer dan tweeënhalve eeuw koekjesbaktraditie in beeld brengt.
Rondleiding door de productielocatie
Loop eens door de glazen galerij boven, waar je een panoramisch uitzicht hebt op de productieruimtes. Om gezondheids- en veiligheidsredenen bekijk je het productieproces door grote glazen wanden.
Gratis proeverij
Geniet van de lekkernijen van het Maison: Biscuits Roses, Craquants Charles VII, croquignoles, macarons, nonnettes, peperkoek en nog veel meer specialiteiten uit Reims.
️ Fabrieksoutlet
Sluit je bezoek af met een bezoekje aan de factory outlet, waar je geweldige aanbiedingen vindt op het hele assortiment van Fossier.
De Biscuit-roos: een legende die is ontstaan uit een gelukkig toeval
Rond 1690 bedachten bakkers in de Champagne een recept om de warmte van de broodoven na het bakken nog te benutten: zo ontstond de „bis-cuit“ (tweemaal gebakken) uit Reims!
De kenmerkende roze kleur is het gevolg van een ongelukje: om de bruine vlekjes van de vanille te verbergen, voegde de bakker een natuurlijke kleurstof toe die gemaakt was van cochenille.
Sindsdien is het recept hetzelfde gebleven, net als de methode waarbij het gebak twee keer wordt gebakken.
Kwaliteitskeurmerk: Maison Fossier kreeg in 2006 het keurmerk „Living Heritage Company” toegekend, als erkenning voor zijn uitzonderlijke vakmanschap.
Champagnetraditie: De Biscuit Rose wordt traditioneel gegeten door hem in champagne of rode wijn te dopen.
Fotograferen is toegestaan: leg je culinaire tour vast!
Cadeautip: In de factory outlet vind je allerlei delicatessenpakketten en -arrangementen die perfect zijn om cadeau te geven.