Begin je dag met een adembenemende zonsopgang boven de Himalaya vanuit Sarangkot, en breng de middag door met een Tibetaanse cultuurrondleiding onder leiding van een gepassioneerde en deskundige lokale gids. Bezoek een Tibetaanse vluchtelingenkamp in de buurt van Pokhara, praat met de monniken en kom meer te weten over de geschiedenis, cultuur en boeddhistische tradities van de Tibetaanse gemeenschap in Nepal.
Ochtendsessie:
We halen je om 4.30 uur ’s ochtends bij je hotel op en rijden in ongeveer 30 minuten naar Sarangkot.
Vanaf de uitstapplaats is het een korte wandeling van 10 minuten naar de top van het uitkijkpunt.
Kijk hoe het eerste licht van de dag de met sneeuw bedekte Himalaya raakt, met daaronder de Pokhara-vallei en het Phewa-meer. Op een heldere ochtend kun je de Dhaulagiri, Annapurna I, Annapurna Zuid, Hiunchuli, Machhapuchhre (Fishtail), Annapurna II, III en IV, Lamjung Himal en Manaslu zien.
Na zonsopgang ga je terug naar je hotel voor het ontbijt en een ontspannen ochtend op je eigen tempo.
Middagsessie:
Deze tour van een halve dag geeft je meer inzicht in de Tibetaanse cultuur, religie en het leven van Tibetaanse vluchtelingen in Nepal. Het gaat verder dan gewoon sightseeing en is ideaal voor iedereen die geïnteresseerd is in Tibet, de mensen daar en de rijke boeddhistische tradities.
Ontdek een Tibetaanse vluchtelingenkolonie in de buurt van Pokhara en ontdek hoe de Tibetaanse gemeenschap haar taal, identiteit en boeddhistische tradities in Nepal in stand heeft gehouden.
Maak kennis met een jonge boeddhistische monnik en kom meer te weten over het kloosterleven, hun studie en de dagelijkse bezigheden in het klooster.
Bezoek nog een klooster, waar je mee kunt doen aan de middaggebeden van de monniken (optioneel), naar traditionele instrumenten kunt luisteren en de trilling van het gezang kunt voelen.
Ontdek de betekenis van boeddhistische tekens en symbolen die een belangrijke rol spelen in het dagelijks leven, zoals gebedsmolens, gebedsvlaggen en stoepa’s.
Sluit de dag af met een kopje traditionele thee bij een lokale Tibetaanse familie thuis. Proef gezouten boterthee, tsampa (geroosterd gerstemeel) en zelfgebakken Tibetaans brood met honing, boter en pindakaas, terwijl je lokale gids je laat kennismaken met de Tibetaanse keuken en het leven in de nederzetting. Na de rondleiding brengen we je weer terug naar je hotel in Lakeside.
Er staat je een onvergetelijke dag vol berggezichten en een meeslepende culturele ervaring te wachten!