Je dag begint met een privé pick-up van je hotel of accommodatie om 9:00 uur in een comfortabele auto met airconditioning. Dit zorgt voor een soepele en stressvrije start, vooral voor bezoekers die voor het eerst komen.
Van 9:15 tot 10:00 uur bezoek je het Aga Khan Paleis, een serene bezienswaardigheid die verbonden is met de vrijheidsstrijd in India. Hier ontdek je de koloniale architectuur, vredige tuinen en gedenktekens gewijd aan Mahatma Gandhi en zijn vrouw Kasturba Gandhi.
Vervolgens stap je van 10:15 tot 11:00 uur in de grootsheid van Shaniwar Wada, ooit de zetel van de machtige Peshwas. Hoewel het gedeeltelijk in ruïnes ligt, maken de poorten, binnenplaatsen en verhalen over de Maratha-geschiedenis het een van de meest iconische locaties van Pune.
Van 11:15 tot 12:00 uur ga je naar het Raja Dinkar Kelkar Museum, een schatkamer met meer dan 20.000 kunstvoorwerpen. Dit compacte maar fascinerende museum toont alledaagse voorwerpen, kunst en ambachten uit heel India en biedt een culturele onderdompeling in korte tijd.
Om 12:15 uur is het tijd voor een stevige Maharashtriaanse thali-lunch, die ongeveer een uur duurt. Je zult genieten van traditionele gerechten zoals puran poli, bhakri en sabzi-een authentieke maar veilige kennismaking met de lokale keuken.
Na de lunch, van 13:30 tot 14:00 uur, bezoek je de Dagdusheth Halwai Ganpati Tempel, het beroemdste Ganesh heiligdom van Pune. De levendige sfeer en devotie van de tempel maken het tot een spiritueel hoogtepunt van de dag.
Van 14.15 tot 14.45 uur verken je Nana Wada en Vishrambaug Wada, elegante herenhuizen met binnenplaatsen en houten gevels die het Maratha-erfgoed en de architectonische charme van Pune weerspiegelen.
De middag gaat verder van 15.00 tot 16.00 uur met een wandeling door Tulsibaug en Laxmi Road Markets. Deze bruisende bazaars liggen vol met textiel, sieraden, kruiden en alledaagse goederen en bieden een levendig stukje van het plaatselijke leven in Pune.
Tot slot kun je van 16:15 tot 16:30 uur ontspannen met een chai stop, masala chai of filterkoffie nippen terwijl je nadenkt over de ervaringen van de dag. Je tour eindigt met een privé-afzet bij je hotel of accommodatie, zodat je reis comfortabel eindigt.