K2 Guest House bevindt zich in Queenstown, een wijk in in Singapore, en ligt vlak bij een metrostation en vlak bij het strand. Chinatown Point en Raffles City zijn enkele plekken die je als fervent shopper niet mag overslaan. Als je liever de populaire bezienswaardigheden van de buurt wilt bezoeken, ga dan naar Universal Studios Singapore™ en Singapore botanische tuinen. Gardens by the Bay en Singapore Flyer mag je zeker niet missen. Bekijk onze reisgids voor Singapore
Pension vlak bij Nationale universiteit van Singapore
K2 Guest House bevindt zich dicht bij Singapore botanische tuinen en biedt een dakterras, een tuin en een wasserij. Gasten blijven online dankzij gratis wifi in de kamer en genieten ook van een snackbar/deli.
Verder zijn er nog deze extra voordelen:
Vervoer naar de luchthaven, snelle incheckservice en een waterkoeler
Hulp bij uitstappen/tickets, barbecues en bagageopslagruimte
Een automaat, een kluis bij de receptie en rookvrije accommodatie
Kamervoorzieningen
Alle kamers bij K2 Guest House bieden voordelen zoals airconditioning, naast voorzieningen zoals gratis wifi en gratis flessenwater.
Beschikbaar in sommige gemeenschappelijke ruimtes: gratis wifi
Parkeren en vervoer
Shuttleservice naar de luchthaven (toeslag) op vaste tijden en op verzoek tussen 08.00 uur en 20.30 uur
Tot de parkeeropties ter plaatse behoort een garage
Eten en drinken
Snackbar/delicatessenwinkel
Dingen om te doen
Tv in gemeenschappelijke ruimtes
Gezinsvriendelijk
Snackbar/delicatessenwinkel
Wasserij
Voorzieningen
Automaat
Bagageopslag
Gemeenschappelijke microgolfoven
Kluisje bij het onthaal
Receptie met beperkte openingsuren
Wasserij
Waterkoeler
Gastendiensten
Hulp met excursies en tickets
Schoonmaakservice (dagelijks)
Wisselen van handdoeken op verzoek
Buiten
Barbecue
Dakterras
In een regionaal park
Picknickplaats
Tuin
Toegankelijkheidsvoorzieningen
Heb je specifieke toegankelijkheidsbehoeften? Neem dan contact op met de accommodatie via de contactgegevens in de boekingsbevestiging.
Geen lift
Rolstoeltoegankelijk (mogelijk beperkt)
Rolstoeltoegankelijke conciërgebalie
Rolstoeltoegankelijke luchthavenshuttle
Rolstoeltoegankelijke openbare wasruimte
Rolstoeltoegankelijke registratiebalie
Meer
4 etages
Rookvrije accommodatie
Kamervoorzieningen
Slaapkamer
Beddengoed inbegrepen
Hypoallergeen beddengoed
Badkamer
Douche
Gratis toiletartikelen
Handdoeken inbegrepen
Privé- of gemeenschappelijke badkamer
Regendouche
Shampoo
Tandenborstel en tandpasta
Zeep
Eten en drinken
Elektrische waterkoker
Gratis mineraalwater
Theezakjes/oploskoffie
Meer
Airconditioning
Wasmiddel
Beleid
Inchecken
Inchecken kan vanaf: 15.00 uur; inchecken kan tot: 22.00 uur
Vroeg inchecken is onder voorbehoud van beschikbaarheid
Toeslag voor vroeg inchecken: SGD 50
Toeslag voor late check-in: SGD 50 als je incheckt tussen 22.00 uur en middernacht
Snelle incheckservice
Minimale leeftijd om in te checken: 18
Uitchecken
Uitchecken voor 11.00 uur
Laat uitchecken is onder voorbehoud van beschikbaarheid
Toeslag voor laat uitchecken: SGD 50
Speciale incheckinstructies
Je wordt per shuttlebus naar de accommodatie gebracht. Contacteer de accommodatie hiervoor minstens 72 uur voor de reis via de contactgegevens in de boekingsbevestiging.
Deze accommodatie biedt transfers vanaf de luchthaven (hiervoor kan een toeslag gelden). Je dient je aankomstgegevens vooraf aan de accommodatie door te geven. De contactgegevens vind je in de boekingsbevestiging.
De accommodatie rekent 3.5 procent aan voor betalingen met kredietkaart.
De receptie is dagelijks geopend van 08.00 uur tot 22.00 uur.
Als je verwacht buiten de reguliere inchecktijden te arriveren, dien je de accommodatie op voorhand te contacteren om de incheckinstructies en informatie voor het ophalen van de sleutel te ontvangen. Er zijn niet altijd medewerkers aanwezig aan de receptie.
Contacteer de accommodatie minstens 48 uur voor aankomst via de contactgegevens in de boekingsbevestiging om regelingen voor het inchecken te treffen.
Na het boeken dien je een kopie van je paspoort aan de accommodatie te verstrekken
Contacteer de accommodatie op voorhand via de contactgegevens in de boekingsbevestiging als je verwacht na 18.00 uur te arriveren.
De informatie die de accommodatie verstrekt, is mogelijk vertaald met automatische vertaaltools
Toegang tot accommodatie
Receptie met beperkte openingstijden, ophalen van sleutel
Huisdieren
Geen huisdieren toegelaten
Kinderen en extra bedden
Kinderen zijn welkom.
Er kunnen 2 kinderen gratis verblijven als ze gebruikmaken van de aanwezige bedden wanneer ze slapen in de kamer van de ouder of voogd
Er zijn verrijdbare/extra bedden beschikbaar aan SGD 54.0 per nacht.
Er zijn geen babybedjes beschikbaar.
Betalingsmethoden
Belangrijke informatie
Toeslagen
De volgende kosten dienen bij de accommodatie te worden betaald. De kosten kunnen inclusief toepasselijke belastingen zijn:
Waarborg: SGD 100.0 per verblijf
We hebben alle kosten die de accommodatie aan ons heeft doorgegeven vermeld.
Optionele extra's
Toeslag voor luchthavenshuttle: SGD 85 per persoon
Kindertarief voor de luchthavenshuttle: SGD 20 (van 5 tot 12 jaar oud)
Toeslag voor vroeg inchecken: SGD 50 (onder voorbehoud van beschikbaarheid)
Toeslag voor late check-in: SGD 50 als je incheckt tussen 22.00 uur en middernacht
Toeslag voor laat uitchecken: SGD 50 (onder voorbehoud van beschikbaarheid)
Toeslag voor extra bed: SGD 54.0 per nacht
Wastoeslag: SGD 10 per dag
De accommodatie berekent een toeslag van 3.5 procent op betalingen met een kredietkaart
Deze lijst is mogelijk niet volledig. Toeslagen en borgsommen zijn mogelijk excl. btw en kunnen wijzigen.
Algemene info
Deze accommodatie wordt beheerd door een professionele eigenaar, die accommodaties aanbiedt vanuit zijn/haar vakgebied, bedrijf of beroep.
Afhankelijk van het accommodatiebeleid kan voor extra personen een toeslag worden aangerekend.
Tijdens het inchecken dien je in het geval van incidentele kosten mogelijk een geldig identiteitsbewijs voor te leggen en een borgsom in contanten of per kredietkaart te betalen.
Speciale verzoeken kunnen, indien mogelijk, bij check-in worden ingewilligd. Hiervoor kunnen extra kosten worden aangerekend. Speciale verzoeken kunnen niet worden gegarandeerd.
De naam op de kredietkaart die bij de check-in wordt gebruikt om bijkomende kosten te dekken, dient overeen te komen met de naam voor de kamerreservering.
Deze accommodatie accepteert creditcards en pinpassen; contante betalingen zijn niet toegelaten
De accommodatie beschikt over de volgende veiligheidsvoorzieningen: een koolmonoxidedetector, een brandblusapparaat, een rookmelder en een beveiligingssysteem
Deze accommodatie heeft buitenruimtes, zoals balkons, patio's en terrassen, die mogelijk niet geschikt zijn voor kinderen. We raden aan om in geval van twijfel vóór aankomst de accommodatie te contacteren en te vragen of ze een geschikte kamer voor je hebben.
Als je je boeking annuleert, ben je onderhevig aan het annuleringsbeleid van de eigenaar. In overeenstemming met de EU-regelgeving over consumentenrechten, vallen boekingsservices voor accommodaties niet onder het herroepingsrecht.
Overige info
Er zijn geen liften in deze accommodatie
Alleen geregistreerde gasten worden in de kamers toegelaten.
Accommodatie ook bekend onder de naam
K2 Guest House Guesthouse Singapore
K2 Guest House Guesthouse
K2 Guest House Singapore
K2 Guest House Singapore
K2 Guest House Guesthouse
K2 Guest House (SG Clean)
K2 Guest House Guesthouse Singapore
Veelgestelde vragen
Zijn huisdieren welkom bij K2 Guest House?
Nee, assistentiedieren zijn niet welkom bij deze accommodatie.
Hoeveel kost een verblijf bij K2 Guest House?
Vandaag, 30 mrt. 2026, kost een verblijf bij K2 Guest House van één nacht voor twee volwassenen op 16 apr. 2026 min. € 178, inclusief belastingen en toeslagen. Deze prijs is gebaseerd op de laagste gevonden prijs per nacht in de afgelopen 24 uur voor verblijven in de komende 30 dagen. Prijzen kunnen wijzigen. Kies je datums voor meer accurate prijzen.
Hoe laat kan ik bij K2 Guest House inchecken?
Inchecken kan vanaf: 15.00 uur; inchecken kan tot: 22.00 uur. Tegen een bedrag van SGD 50 kun je vroeg inchecken (afhankelijk van beschikbaarheid). Tegen een toeslag van SGD 50 kun je bij deze accommodatie tussen 22.00 uur en middernacht laat inchecken.
Tot hoe laat kan ik bij K2 Guest House uitchecken?
Je dient om uiterlijk 11.00 uur uit te checken. Tegen betaling van een toeslag van SGD 50 kun je laat uitchecken (afhankelijk van beschikbaarheid).
Biedt K2 Guest House een shuttle naar het vliegveld?
Ja, vervoer naar de luchthaven is op verzoek beschikbaar tussen 08.00 uur en 20.30 uur. Er geldt een toeslag van SGD 85 per persoon.
Waar staat K2 Guest House?
Dit pension ligt in Queenstown, op 1,9 km van Nationale universiteit van Singapore en op 10 km afstand van Universal Studios Singapore™ en Singapore botanische tuinen. Ook Chinatown Point en Raffles City liggen op 10 km afstand. Station Haw Par Villa ligt op 12 minuten wandelen en naar Station Pasir Panjang is het 12 minuten wandelen.
Beoordelingen
Beoordelingen over K2 Guest House
7,0
Goed
Alle weergegeven beoordelingen zijn gebaseerd op echte gastenervaringen. Alleen reizigers die een verblijf bij ons hebben geboekt, kunnen een beoordeling indienen. We verifiëren beoordelingen op basis van onze richtlijnen en plaatsen alle beoordelingen, of ze nu positief of negatief zijn.Meer informatieOpent in een nieuw venster
7,4
Netheid
7,6
Locatie
7,4
Personeel en service
7,4
Staat van de accommodatie en faciliteiten
Gastenscore: 10 - Uitstekend. 7 van 42 beoordelingen
10 - Uitstekend
7
Gastenscore: 8 - Goed. 22 van 42 beoordelingen
8 - Goed
22
Gastenscore: 6 - Redelijk. 4 van 42 beoordelingen
6 - Redelijk
4
Gastenscore: 4 - Matig. 2 van 42 beoordelingen
4 - Matig
2
Gastenscore: 2 - Ontzettend slecht. 7 van 42 beoordelingen
2 - Ontzettend slecht
7
Beoordelingen
6/10 – Redelijk
Martin
29 okt 2025
Negatief: Netheid, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
The general feel of this hotel is that it looks very tired & needs updating. The room decor was poor & needs lots of renovation work to bring it up to date. It's advertised as a guest house but was more like a hostel so i feel the description was misleading
Martin
2 nachten verbleven in oktober 2025
8/10 – Goed
Fabio
Zakenreiziger
18 aug 2023
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
Clean, comfy and spacious rooms
Fabio
5 nachten verbleven in augustus 2023
2/10 – Ontzettend slecht
Changjin
24 jul 2023
Changjin
3 nachten verbleven in juli 2023
10/10 – Uitstekend
Terry, Glendale
4 jun 2023
Positief: Netheid, personeel en service en staat van de accommodatie en faciliteiten
Terry
1 nacht verbleven in juni 2023
8/10 – Goed
Geverifieerde reiziger
23 jan 2023
Positief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
Geverifieerde reiziger
7 nachten verbleven in januari 2023
2/10 – Ontzettend slecht
Kris
12 okt 2022
Kris
20 nachten verbleven in september 2022
2/10 – Ontzettend slecht
Geverifieerde reiziger
Zakenreiziger
7 mrt 2020
Negatief: Personeel en service
I cancel the booking before I check-in. The responses replied by the staff were very brief. It certainly causes misunderstanding. Also, I sent a message on Mar. 2, 3:36 pm, still there is no one reply at Mar. 7 10:47 am. Four days have already passed
Geverifieerde reiziger
3 nachten verbleven in februari 2020
8/10 – Goed
Geverifieerde reiziger
3 mrt 2020
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
Very kind and helpful staff; good amenities such as a fridge, microwave, water dispenser, and washing machine. The rooms were reasonably comfortable (I just would have liked a window) and the wifi worked. The location was convenient for public transportation and there were several restaurants, convenience stores, and massage parlors nearby. I would book here again.
Geverifieerde reiziger
5 nachten verbleven in januari 2020
8/10 – Goed
YU-CHERN
Zakenreiziger
8 feb 2020
Positief: Netheid, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
Disappointed. Booked the family ensuit and did not know that i have keyed in 2 adults during the search. the room is the biggest room (1 queen and 2 bunk bed) and is available for stay up to 4 adults. Because of this, i was charged sgd66 for additional 2 adults. It is super overcharged. Did a quick search on another day, same room 4pax vs 2 pax, there is no difference in price but i was told by K2 guest that there is a price difference hence they need to charge me. This is not true. Called hotel.com as the service provider, i was informed that there is nothing they can do. This is unfair. This is the last time to use hotel.com. No after sale service. Blame my own eye side for failing to key in the correct number of guests in the search box. Blame myself for making the wrong choice to choose hotel.com. Text K2 guest as well, no single response, again no after sale service at all.
Geverifieerde reiziger
1 nacht verbleven in januari 2020
4/10 – Matig
Geverifieerde reiziger
Reisde met familie
29 dec 2019
Negatief: Personeel en service
Geverifieerde reiziger
2 nachten verbleven in december 2019
2/10 – Ontzettend slecht
Geverifieerde reiziger
Zakenreiziger
20 dec 2019
Negatief: Netheid
Ants were everywhere. If you left snacks or drinks unclosed, you would see ants everywhere.
Geverifieerde reiziger
24 nachten verbleven in november 2019
8/10 – Goed
Melvyn
Zakenreiziger
1 dec 2019
Positief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
Melvyn
6 nachten verbleven in november 2019
8/10 – Goed
Prashanth
Zakenreiziger
29 nov 2019
Positief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
Prashanth
12 nachten verbleven in november 2019
8/10 – Goed
GABRIEL
23 nov 2019
GABRIEL
1 nacht verbleven in november 2019
8/10 – Goed
GABRIEL
15 nov 2019
GABRIEL
1 nacht verbleven in november 2019
8/10 – Goed
Geverifieerde reiziger
9 nov 2019
Positief: Voorzieningen, staat van de accommodatie en faciliteiten
Geverifieerde reiziger
7 nachten verbleven in november 2019
8/10 – Goed
Geverifieerde reiziger
26 sep 2019
Geverifieerde reiziger
4 nachten verbleven in september 2019
10/10 – Uitstekend
Geverifieerde reiziger
25 jul 2019
Positief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
Хорошее соотношение между ценой и качеством.
Пешая доступность до метро, рядом автобусные остановки, китайская кухня, магазинчик, парк.
Geverifieerde reiziger
6 nachten verbleven in juli 2019
8/10 – Goed
Geverifieerde reiziger
23 jul 2019
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
Geverifieerde reiziger
5 nachten verbleven in juli 2019
10/10 – Uitstekend
Geverifieerde reiziger
Zakenreiziger
2 jul 2019
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
It was a good location and property! i can enjoy the trip
Geverifieerde reiziger
3 nachten verbleven in juni 2019
8/10 – Goed
Geverifieerde reiziger
Reisde met partner
12 apr 2019
Positief: Netheid, personeel en service
House a bit on the verge of breaking down. Toilet isnt clean when i got there with urine stains on the toilet bowl, but not the seat. Room smelled of freshly cleaned laundry. And saw them washing the duvets. Which some hotels dont even do
Geverifieerde reiziger
1 nacht verbleven in april 2019
4/10 – Matig
Lettecia, Kuala Lumpur
Reisde met partner
10 apr 2019
Positief: Personeel en service
Negatief: Netheid, staat van de accommodatie en faciliteiten
We stay at K2 for two nights but am disappointed with the condition of the place. Bed is squeaky, watermarks and dirt spot all over the walls and toilet drain is clogged, you can imagine yourself stepping on dirty water when you’re showering. The positive light about the place is the staff are friendly and location is near to Sentosa.
Lettecia
2 nachten verbleven in april 2019
2/10 – Ontzettend slecht
Geverifieerde reiziger
26 feb 2019
Positief: Netheid
Negatief: Personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
便宜住宅但不建議 入住
雖然房間大致整潔,但房間裝潢很差,櫃/床架很容易爛,曾停電停水,服務處經常無人
Geverifieerde reiziger
19 nachten verbleven in januari 2019
8/10 – Goed
Jan
26 feb 2019
Positief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer