Le Dimore dell'Idris ligt in Matera in de historische wijk. Ontdek de prachtige natuur van de omgeving bij Parco Nazionale dell'Alta Murgia en Gravina di Ginosa. Daarnaast kun je ook De Waterverzameling en Museo della Scultura Contemporanea bezoeken, enkele culturele hoogtepunten. Verken de omgeving tijdens spannende activiteiten zoals het afleggen van wandel- en fietsroutes. Bekijk onze reisgids voor Matera
Affittacamere met een luxe stijl niet ver van Sassi ed il Parco delle Chiese Rupestri di Matera
Le Dimore dell'Idris ligt in de buurt van Uitkijkpunt van Sassi di Matera en verwent gasten met een gratis lokaal ontbijt, een terras en een wasserij. Gasten blijven online dankzij gratis wifi in de kamer en genieten ook van een bar.
Andere voordelen zijn:
Fietsverhuur, een shuttleservice van/naar de luchthaven en bagageopslagruimte
Hulp bij uitstappen/tickets, een computerstation en rookvrije accommodatie
Conciërgeservice
Kamervoorzieningen
Alle kamers bij Le Dimore dell'Idris bieden leuke voordelen zoals luxe beddengoed en airconditioning, bovenop voorzieningen zoals gratis wifi en geluiddichte muren.
Er zijn nog meer gemakken voorzien in de kamers zoals:
Hypoallergeen beddengoed, bedden met traagschuimmatrassen en donsdekens
Badkamers met regendouches en bidets
Flatscreentelevisies van 30 inch met digitale zenders
Beschikbaar in sommige gemeenschappelijke ruimtes: gratis wifi
Parkeren en vervoer
Geen parkeergelegenheid ter plaatse
24-uurs shuttleservice van/naar de luchthaven op vaste tijden en op verzoek tegen een toeslag
Eten en drinken
Gratis ontbijt met lokale gerechten beschikbaar dagelijks van 08.00 uur tot 10.00 uur
Een bar/lounge
Dingen om te doen
Fietsenverhuur
Gezinsvriendelijk
Geluiddichte kamers
Wasserij
Voorzieningen
Bagageopslag
Receptie met beperkte openingsuren
Wasserij
Gastendiensten
Conciërgeservices
Hulp met excursies en tickets
Schoonmaakservice (dagelijks)
Zakelijke diensten
Computerstation
Buiten
Terras
Toegankelijkheidsvoorzieningen
Geen lift
Meer
Rookvrije accommodatie
Kamervoorzieningen
Slaapkamer
Donzen dekbed
Hypoallergeen beddengoed
Luxe beddengoed
Matras van memory foam
Badkamer
Bidet
Douche
Gratis toiletartikelen
Haardroger
Handdoeken inbegrepen
Pantoffels
Privébadkamer
Regendouche
Entertainment
Flatscreen-tv van 30 inch met digitale zenders
Eten en drinken
Elektrische waterkoker
Koffiezetapparaat/waterkoker
Minibar
Roomservice
Meer
Airconditioning (met klimaatregeling)
Bureau
Geluiddichte kamers
Verwarming (met klimaatregeling)
Beleid
Inchecken
Inchecken kan vanaf: 14.00 uur; inchecken kan tot: 20.30 uur
Minimale leeftijd om in te checken: 18
Uitchecken
Uitchecken voor 10.00 uur
Speciale incheckinstructies
Deze accommodatie biedt transfers vanaf de luchthaven (hiervoor kan een toeslag gelden). Je dient je aankomstgegevens vooraf aan de accommodatie door te geven. De contactgegevens vind je in de boekingsbevestiging.
De receptie is dagelijks geopend van 10.00 uur tot 20.30 uur.
Je dient de accommodatie op voorhand te contacteren om de incheckinstructies te ontvangen. Er zijn niet altijd medewerkers aanwezig aan de receptie.
Contacteer de accommodatie minstens 72 uur voor aankomst via de contactgegevens in de boekingsbevestiging om regelingen voor het inchecken te treffen.
Contacteer de accommodatie op voorhand via de contactgegevens in de boekingsbevestiging als je verwacht na 20.30 uur te arriveren.
Als je nog vragen hebt, kun je de accommodatie contacteren via de contactgegevens in de boekingsbevestiging.
De informatie die de accommodatie verstrekt, is mogelijk vertaald met automatische vertaaltools
Deze accommodatie bevindt zich in een zone met beperkt verkeer.
Toegang tot accommodatie
Receptie met beperkte openingstijden
Huisdieren
Geen huisdieren toegelaten
Kinderen en extra bedden
Kinderen zijn welkom.
Eén kind van 5 jaar of jonger kan gratis verblijven als het gebruikmaakt van de aanwezige bedden wanneer het slaapt in de kamer van de ouder of voogd
Er zijn verrijdbare/extra bedden beschikbaar aan EUR 25.0 per dag.
Er zijn babybedjes beschikbaar aan EUR 25.0 per nacht.
Betalingsmethoden
Belangrijke informatie
Toeslagen
De volgende kosten dienen bij de accommodatie te worden betaald. De kosten kunnen inclusief toepasselijke belastingen zijn:
De stad heft de volgende belasting: EUR 2.00 per persoon, per nacht. Deze belasting geldt niet voor kinderen die jonger zijn dan 14 jaar oud.
We hebben alle kosten die de accommodatie aan ons heeft doorgegeven vermeld.
Optionele extra's
Toeslag voor luchthavenshuttle: EUR 80 per voertuig (enkele reis, voor maximum 7 personen)
Toeslag voor babybed: EUR 25.0 per nacht
Toeslag voor extra bed: EUR 25.0 per dag
Deze lijst is mogelijk niet volledig. Toeslagen en borgsommen zijn mogelijk excl. btw en kunnen wijzigen.
Algemene info
Deze accommodatie wordt beheerd door een professionele eigenaar, die accommodaties aanbiedt vanuit zijn/haar vakgebied, bedrijf of beroep.
Afhankelijk van het accommodatiebeleid kan voor extra personen een toeslag worden aangerekend.
Tijdens het inchecken dien je in het geval van incidentele kosten mogelijk een geldig identiteitsbewijs voor te leggen en een borgsom in contanten, per bankkaart of kredietkaart te betalen.
Speciale verzoeken kunnen, indien mogelijk, bij check-in worden ingewilligd. Hiervoor kunnen extra kosten worden aangerekend. Speciale verzoeken kunnen niet worden gegarandeerd.
Neem vooraf contact op met de accommodatie om babybedden en verrijdbare/extra bedden te reserveren.
Deze accommodatie accepteert creditcards; contante betalingen zijn niet toegelaten
De accommodatie beschikt over de volgende veiligheidsvoorzieningen: een brandblusapparaat, een rookmelder, een beveiligingssysteem en een EHBO-koffer
Deze accommodatie heeft buitenruimtes, zoals balkons, patio's en terrassen, die mogelijk niet geschikt zijn voor kinderen. We raden aan om in geval van twijfel vóór aankomst de accommodatie te contacteren en te vragen of ze een geschikte kamer voor je hebben.
Houd er rekening mee dat culturele normen en het gastenbeleid per land en per accommodatie kunnen verschillen. De gegeven beleidsregels zijn verstrekt door de accommodatie.
Als je je boeking annuleert, ben je onderhevig aan het annuleringsbeleid van de eigenaar. In overeenstemming met de EU-regelgeving over consumentenrechten, vallen boekingsservices voor accommodaties niet onder het herroepingsrecht.
Overige info
Er zijn geen liften in deze accommodatie
Alle gasten, waaronder kinderen, dienen tijdens het inchecken aanwezig te zijn en hun door de overheid verstrekte identiteitsbewijs met foto of paspoort te laten zien.
Wegens de nationale wetgeving mogen contante betalingen bij deze accommodatie het bedrag van EUR 5000 niet overschrijden. Contacteer de accommodatie via de gegevens in de boekingsbevestiging voor meer informatie.
Accommodatie ook bekend onder de naam
Dimore dell'Idris Matera
Dimore dell'Idris
Le Dimore dell'Idris Matera
Le Dimore dell'Idris Affittacamere
Le Dimore dell'Idris Affittacamere Matera
Veelgestelde vragen
Zijn huisdieren welkom bij Le Dimore dell'Idris?
Nee, assistentiedieren zijn niet welkom bij deze accommodatie.
Hoeveel kost een verblijf bij Le Dimore dell'Idris?
Vandaag, 12 apr. 2026, kost een verblijf bij Le Dimore dell'Idris van één nacht voor twee volwassenen op 16 apr. 2026 min. € 172, inclusief belastingen en toeslagen. Deze prijs is gebaseerd op de laagste gevonden prijs per nacht in de afgelopen 24 uur voor verblijven in de komende 30 dagen. Prijzen kunnen wijzigen. Kies je datums voor meer accurate prijzen.
Hoeveel kost het om hier te parkeren?
Bij Le Dimore dell'Idris zijn geen parkeermogelijkheden.
Hoe laat kan ik bij Le Dimore dell'Idris inchecken?
Inchecken kan vanaf: 14.00 uur; inchecken kan tot: 20.30 uur.
Tot hoe laat kan ik bij Le Dimore dell'Idris uitchecken?
Je dient om uiterlijk 10.00 uur uit te checken.
Biedt Le Dimore dell'Idris een shuttle naar het vliegveld?
Ja, er is op verzoek een shuttleservice van/naar de luchthaven beschikbaar. Er geldt een toeslag van EUR 80 per voertuig.
Waar staat Le Dimore dell'Idris?
Deze luxe accommodatie in een affittacamere ligt in de historische wijk, op 2 km afstand van Sassi ed il Parco delle Chiese Rupestri di Matera en Uitkijkpunt van Sassi di Matera. Chiesa di Santa Maria di Idris en Piazza San Pietro Caveoso liggen op enkele stappen afstand. Stazione di Matera Centrale ligt op 17 minuten wandelen.
Als ik mijn boeking annuleer, krijg ik dan al mijn geld terug?
Ja, deze accommodatie biedt voor bepaalde kamertarieven gratis annulering aan. Flexibiliteit is immers belangrijk. Raadpleeg het annuleringsbeleid van de accommodatie op onze website voor meer informatie over eventuele uitzonderingen of voorwaarden.
Beoordelingen
Beoordelingen over Le Dimore dell'Idris
9,8
Uitzonderlijk
Alle weergegeven beoordelingen zijn gebaseerd op echte gastenervaringen. Alleen reizigers die een verblijf bij ons hebben geboekt, kunnen een beoordeling indienen. We verifiëren beoordelingen op basis van onze richtlijnen en plaatsen alle beoordelingen, of ze nu positief of negatief zijn.Meer informatieOpent in een nieuw venster
10
Netheid
10
Locatie
10
Personeel en service
9,8
Staat van de accommodatie en faciliteiten
Gastenscore: 10 - Uitstekend. 87 van 97 beoordelingen
10 - Uitstekend
87
Gastenscore: 8 - Goed. 10 van 97 beoordelingen
8 - Goed
10
Gastenscore: 6 - Redelijk. 0 van 97 beoordelingen
6 - Redelijk
0
Gastenscore: 4 - Matig. 0 van 97 beoordelingen
4 - Matig
0
Gastenscore: 2 - Ontzettend slecht. 0 van 97 beoordelingen
2 - Ontzettend slecht
0
Beoordelingen
10/10 – Uitstekend
Clarice
Reisde met partner
2 jan 2026
Positief: Voorzieningen, staat van de accommodatie en faciliteiten
You made our stay unforgettable, You made us feel special and appreciated. Thank you so much
Clarice
1 nacht verbleven in december 2025
8/10 – Goed
massimiliano
28 dec 2025
massimiliano
2 nachten verbleven in december 2025
8/10 – Goed
HIROMICHI
Reisde met partner
19 okt 2025
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
ロケーションが、良い
部屋が、寒かった
HIROMICHI
1 nacht verbleven in oktober 2025
10/10 – Uitstekend
Djanira
18 sep 2025
Djanira
1 nacht verbleven in september 2025
8/10 – Goed
Sharon
Reisde met familie
11 sep 2025
Positief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
Sharon
1 nacht verbleven in september 2025
10/10 – Uitstekend
Reba
Reisde met partner
5 sep 2025
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
One of the most unique stays of my travels so far! Staff was so welcoming and helpful.
Reba
1 nacht verbleven in september 2025
8/10 – Goed
Ricardo
Reisde met familie
19 aug 2025
Positief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
Ricardo
1 nacht verbleven in augustus 2025
8/10 – Goed
EMMANUELLE
25 jul 2025
Positief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
Cadre original et idéal.
Petit hôtel aux chambres disséminées dans un secteur idéal à Matera, juste au pied de la la chiesa de Idris. Vue splendide sur la ville, à proximité de tout. Excellent accueil, communication et informations pour le stationnement avant notre arrivée ont été parfaites. Nous avons même pu accéder à notre chambre plus tôt que prévu, un vrai plus par grande chaleur ! Chambre conforme à los attentes mais un seul hic et non des moindres : la literie est de qualité médiocre ce qui a un peu gâché nos deux nuits. Le seul et vrai point faible, bien dommage et surtout pas raccord au regard de la qualité du reste et du prix pratiqué en saison haute. Un bon surmatelas ferait pourtant sûrement l'affaire à défaut de renouvellement.
EMMANUELLE
2 nachten verbleven in juli 2025
10/10 – Uitstekend
RICARDO
25 jun 2025
RICARDO
1 nacht verbleven in juni 2025
10/10 – Uitstekend
Francis
17 jun 2025
Positief: Netheid, personeel en service en comfort kamer
The service was fantastic!
Our room was beautiful, on two levels with a balcony in front looking towards the centre of old Matera.
Breakfast included a variety of Continental options. They even prepared breakfast for us on the last day, when we had to leave early.
The service was fantastic, always available to advise us and anticipate our needs.
Francis
3 nachten verbleven in juni 2025
10/10 – Uitstekend
Donna
Reisde met partner
11 jun 2025
Positief: Netheid, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
A most magical, unique & specatcular stay in a cave with all the amenities. The staff were so friendly & helpful from start to finish. I would recommend this place to all my friends and family
Donna
2 nachten verbleven in juni 2025
10/10 – Uitstekend
Geverifieerde reiziger
Reisde met partner
21 mei 2025
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
This place was amazing!
The right spot with wonderful view in a Sassi.
I recommend it!
Geverifieerde reiziger
1 nacht verbleven in mei 2025
10/10 – Uitstekend
Mariana
4 mei 2025
Positief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
Espetacular!
A localização é perfeita se você quiser ficar dentro da cidade antiga. Todas as atrações estavam muito perto, assim como restaurantes, bares, gelaterias… O quarto é incrível. Dentro de uma caverna. Decoração impecável, espaçoso e muito confortável!!! Perfeito!! Super recomendo!!!
Mariana
2 nachten verbleven in april 2025
10/10 – Uitstekend
Nadia
Reisde met familie
24 okt 2024
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
The property was beautiful. The staff was very professional and took care of all our needs And the breakfast buffet was awesome. Will definitely book This location again when we return.
Nadia
1 nacht verbleven in september 2024
10/10 – Uitstekend
Kathleen, Walla Walla
Reisde met familie
14 okt 2024
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
This was a lovely and amazing place to stay. Staff was EXCELLENT, and the most helpful of any place we have stayed on this trip. Sleep in a cave! The shower, in a small cave, had a steam shower function. All with the easiest of access to Matera. The cave we stayed in was at the base of the oldest church in Matera. Stunning city!
Kathleen
1 nacht verbleven in oktober 2024
10/10 – Uitstekend
Jane
Reisde met partner
29 sep 2024
Positief: Netheid, personeel en service en staat van de accommodatie en faciliteiten
This hotel was everything we had hoped for - beautiful, luxurious, authentic. The staff were very helpful upon check-in with advice and assistance with car parking. We took their advice and parked outside Matera and was brought in via a shuttle bus - we would recommend this. The location of the hotel is superb, right by St Peter’s Square. The breakfast was high quality with plenty of choice.
The only downside was upon check-out. We hadn’t been made aware that it was 10.30am - we should have checked but didn’t. The lady receptionist was not happy, which we of course understood but it was a shame that we left feeling a little awkward.
Jane
1 nacht verbleven in september 2024
10/10 – Uitstekend
Danielle
26 sep 2024
Positief: Netheid, personeel en service en staat van de accommodatie en faciliteiten
Danielle
1 nacht verbleven in september 2024
10/10 – Uitstekend
Valerie
16 sep 2024
Positief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
Wonderful
Delightful hotel in the middle of historic Matera. Quirky, comfortable, clean with wonderful staff, particularly Vito. He organised parking for us and had lots of great suggestions for dinner. His colleague, who did our check in, give us a fantastic overview to the town with lots of information.
Valerie
1 nacht verbleven in september 2024
10/10 – Uitstekend
Casey, Durham
1 sep 2024
Positief: Netheid, personeel en service en staat van de accommodatie en faciliteiten
The owner was fantastic! Our room was lots of fun! Sleeping in a cave. We enjoyed the whole area of Matera
Casey
1 nacht verbleven in augustus 2024
10/10 – Uitstekend
Chris
Reisde met partner
30 aug 2024
Right in the center of everything! Our room was an actual cave! AC was excellent as was the shower. Vito at Reception went above and beyond all our needs and wishes. He even fed us the delicious breakfast an hour early on our last morning because we had a long drive.
Chris
2 nachten verbleven in augustus 2024
10/10 – Uitstekend
Alex
Reisde met partner
20 aug 2024
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
One of the most amazing we’ve ever stayed at! Perfectly located with great views!
Alex
1 nacht verbleven in augustus 2024
10/10 – Uitstekend
Laura
15 aug 2024
Positief: Netheid, personeel en service en staat van de accommodatie en faciliteiten
Posto magnifico
Laura
1 nacht verbleven in augustus 2024
10/10 – Uitstekend
Geverifieerde reiziger
13 jul 2024
Positief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
Geverifieerde reiziger
1 nacht verbleven in mei 2024
10/10 – Uitstekend
Payam, La Canada Flintridge
15 jun 2024
Positief: Netheid, personeel en service en staat van de accommodatie en faciliteiten