Paleis van Diocletianus

Paleis van Diocletianus toont historisch erfgoed
Paleis van Diocletianus bevat een plein en nachtleven
Paleis van Diocletianus toont een kasteel, historische architectuur en historisch erfgoed
Paleis van Diocletianus
Paleis van Diocletianus inclusief een kasteel, historisch erfgoed en nachtleven


Verken het historische centrum van Split en bekijk de overblijfselen van het Romeinse complex dat het begin vormde van de ontwikkeling van Split.

In het Paleis van Diocletianus zijn enkele van de mooiste Romeinse ruïnes ter wereld te zien. Dit oude fort was ooit het onderkomen van een machtige, gepensioneerde keizer en groeide uit tot het historische centrum Split. Tegenwoordig wonen er ongeveer 3000 mensen binnen de muren van het centrum. Wandel door de smalle straten en bekijk de overblijfselen van het oude paleis en de vestingwerken.

Het paleis werd gebouwd in opdracht van de Romeinse keizer Diocletianus toen hij in 305 uit de politiek stapte vanwege zijn slechte gezondheid. Diocletianus was de eerste Romeinse keizer die zijn titel vrijwillig afstond. Hij bracht de laatste 10 jaar van zijn leven door in het paleis. Bezoek het historische centrum van de stad en ontdek wat er is veranderd sinds de tijd van Diocletianus.

Betreed het paleis via een van de vier poorten en laat je verrassen door de vele glimmende witte stenen. De stenen zijn afkomstig van het nabijgelegen eiland Brač en werden door Diocletianus uitgezocht.

Dwaal door de straatjes en bekijk de winkelpuien en gevels van de huizen die in de middeleeuwen zijn bijgebouwd. Merk op dat de gebouwen zijn gebouwd met originele Romeinse materialen en klassieke kenmerken hebben zoals zuilen, ondanks dat ze in de middeleeuwen zijn gebouwd. Zoek naar de stenen sfinxen die Diocletianus uit Egypte importeerde.

Wandel naar het Peristilium, een open binnenplaats die vroeger toegang bood tot de privévertrekken van Diocletianus. Bekijk het Protiron aan de zuidzijde van dit plein. Deze ingang met puntgevel leidde vroeger naar de keizerlijke vertrekken. Aan de oostzijde van het plein staat de Sint-Domniuskathedraal, aanvankelijk het mausoleum waarin Diocletianus begraven lag. Pas later werd het gebouw omgevormd tot kerk. Klim naar de top van de klokkentoren voor een mooi uitzicht over de stad.

Loop vanaf het Peristilium naar het westen om de Tempel van Jupiter te bekijken. Deze tempel is de enige overgebleven tempel van een triade en werd in de middeleeuwen omgevormd tot doopkapel. Bewonder de versierde deurlijsten en wandel naar binnen om de stenen tombes uit de middeleeuwen te bekijken.

Het Paleis van Diocletianus ligt aan de oever en strekt zich uit naar het binnenland. De plek is het beste te voet te verkennen. Toegang tot het complex is gratis, maar voor enkele delen, zoals de Tempel van Jupiter en de Sint-Domniuskathedraal, geldt wel een toegangsprijs.

Tours & daguitstapjes

Alle 332 activiteiten bekijken

Privé- & gepersonaliseerde tours

Alle 136 activiteiten bekijken

Feestdagen- & seizoenstours

Alle 12 activiteiten bekijken

Cursussen & workshops

Alle 3 activiteiten bekijken

Populaire plekken om te bezoeken


Beste hotelaanbiedingen in Paleis van Diocletianus

Cornaro Hotel

Cornaro Hotel

5 out of 5
Sinjska ulica 6, Ulica kralja Tomislava 9, Split
Cornaro Hotel
AC Hotel by Marriott Split

AC Hotel by Marriott Split

4 out of 5
Domovinskog Rata 61A, Split, Split
AC Hotel by Marriott Split
Radisson Blu Resort & Spa, Split

Radisson Blu Resort & Spa, Split

5 out of 5
Put Trstenika 19, Split, Split-Dalmatia
Radisson Blu Resort & Spa, Split
Hotel Ambasador

Hotel Ambasador

5 out of 5
18 Trumbiceva obala, Split, Splitsko-dalmatinska županija
Hotel Ambasador
Heritage Jupiter Luxury Hotel

Heritage Jupiter Luxury Hotel

4 out of 5
Grabovceva Sirina 1, Split
Heritage Jupiter Luxury Hotel
Hotel Kastel 1700

Hotel Kastel 1700

3.5 out of 5
Ulica Mihovilova sirina 5, Split
Hotel Kastel 1700
Boutique Hotel Luxe

Boutique Hotel Luxe

4 out of 5
K. Zvonimira 6, Split
Boutique Hotel Luxe
Central Square Heritage Hotel

Central Square Heritage Hotel

4 out of 5
Ulica Kraj Svete Marije 1, Split
Central Square Heritage Hotel
Plaza Marchi Old Town - MAG Quaint & Elegant Boutique Hotels

Plaza Marchi Old Town - MAG Quaint & Elegant Boutique Hotels

4 out of 5
Ulica Mihovilova širina 1, Split, Splitsko-dalmatinska županija
Plaza Marchi Old Town - MAG Quaint & Elegant Boutique Hotels
Laagste prijs per nacht gevonden in de afgelopen 24 uur op basis van een verblijf van 1 nacht voor 2 volwassenen. Prijzen en beschikbaarheid kunnen altijd wijzigen. Mogelijk gelden er extra voorwaarden.

Ontdek de wereld met Expedia

Ontdek de wereld met Expedia