MLL Palma Bay Club Resort Hotel ligt vlak bij de luchthaven en vlak bij het strand in Palma de Mallorca. Haven van Palma de Mallorca en Jachthaven van Puerto Portals zijn enkele plekken die je niet mag overslaan als je iets actiefs wilt doen. Als je liever de natuur intrekt, kan dat bij Playa de Palma en Playa d'el Arenal. Reis je met kinderen? Overweeg dan Aqualand El Arenal of ga naar Circuito Mallorca om een wedstrijd of evenement bij te wonen. Ga voor waterpret zoals snorkelen en windsurfen. Blijf jij liever op het droge? Ook geen probleem. De regio biedt voldoende outdoormogelijkheden, zoals wandel- en fietsroutes afleggen en paardrijden. Bekijk onze reisgids voor Palma de Mallorca
Bartolome Calafell 23, El Arenal, Palma de Mallorca, Mallorca, 7600
In de buurt
Playa de Palma
5 min. wandelen - 0.4 km
Playa d'el Arenal
7 min. wandelen - 0.6 km
Puerto del Arenal
13 min. wandelen - 1.1 km
Hipotels Convention Centre
14 min. wandelen - 1.2 km
Aqualand El Arenal
16 min. wandelen - 1.4 km
Lokaal vervoer
Station Marratxí Poligon - 13 min. rijden
Palma de Mallorca (PMI) - 20 min. rijden
Restaurants
Heeren Van Amstel
5 min. wandelen
B2 cocktail bar
6 min. wandelen
Cafe Marina
5 min. wandelen
Sansibar café
6 min. wandelen
McDonald's
5 min. wandelen
Over deze accommodatie
MLL Palma Bay Club Resort Hotel
Hotel met een gezinsvriendelijk beleid niet ver van Playa d'el Arenal
Een poolbar, een terras en minigolf vormen slechts een kleine greep uit wat je kunt verwachten bij MLL Palma Bay Club Resort Hotel. Avontuurlijke kunnen fietsen en boogschieten bij dit hotel. Trakteer jezelf op een massage bij het wellnesscentrum ter plaatse. Ga lekker eten bij een van de 4 restaurants ter plaatse. Ze serveren er ontbijt, lunch en diner, en je geniet er van Aziatische gerechten.
Blijf online met wifi in de kamer (toeslag) en geniet van een tuin en een speeltuin.
Er zijn ook voordelen, zoals:
4 buitenzwembaden en een kinderzwembad
Een ontbijtbuffet (toeslag), fietsverhuur en een outdoor tennisbaan
Bagageopslagruimte, een receptieruimte en een lift
Een televisie in de gemeenschappelijke ruimte, een 24-uurs receptie en een automaat
Kamervoorzieningen
De 550 kamers zijn voorzien van leuke voordelen zoals airconditioning, bovenop extra's zoals kluisjes en wifi.
Er zijn extra gemakken voorzien in de kamers zoals:
Badkamers met bad/douchecombinaties en gratis toiletartikelen
Televisies met digitale zenders
Balkons, dagelijkse schoonmaak en bureaus
All-inclusive details
Er zijn all-inclusive kamertarieven beschikbaar bij MLL Palma Bay Club Resort Hotel. Deze prijzen zijn hoger omdat het eten en drinken ter plaatse bij de kamerprijs is inbegrepen (er gelden mogelijk beperkingen).
Prijzen en affiliaties
Accommodatie met ecologisch certificaat
Deze accommodatie is gecertificeerd volgens Ecostars, een programma dat de impact van een accommodatie op een of meer van de volgende gebieden meet: milieu, gemeenschap, cultureel erfgoed, lokale economie.
Beschikbaar in sommige gemeenschappelijke ruimtes: wifi (EUR 4 per dag)
Parkeren en vervoer
Geen parkeergelegenheid ter plaatse
Gratis parkeerplaatsen buiten het terrein
Parkeerplaatsen op straat beschikbaar
Eten en drinken
Dagelijks ontbijtbuffet tegen een toeslag beschikbaar: EUR 10 per persoon
3 bars/lounges
4 restaurants
Een bar aan het zwembad
Snackbar/delicatessenwinkel
Restaurants ter plaatse
Rte. Oriental en verano
Dingen om te doen
24-uurs sportschool
4 buitenzwembaden
Biljart/pooltafel
Boogschieten
Fietsenverhuur
Gratis kinderclub
Kinderzwembad
Midgetgolf
Outdoor tennisbaan
Speeltuin
Spelletjesruimte
Tv in gemeenschappelijke ruimtes
Volledig uitgeruste spa
Gezinsvriendelijk
4 buitenzwembaden
Gratis kinderactiviteiten onder toezicht
Gratis kinderclub
Kinderzwembad
Midgetgolf
Snackbar/delicatessenwinkel
Speeltuin
Spelletjesruimte
Wasserij
Voorzieningen
24-uursreceptie
Automaat
Bagageopslag
Geldautomaat
Kluisje bij het onthaal
Wasserij
Gastendiensten
Conciërgeservices
Droogkuis-/wasserijservice
Hulp met excursies en tickets
Schoonmaakservice (dagelijks)
Buiten
Barbecue
Picknickplaats
Terras
Tuin
Volledig uitgeruste spa
Massage
Spa dagelijks geopend
Toegankelijkheidsvoorzieningen
Heb je specifieke toegankelijkheidsbehoeften? Neem dan contact op met de accommodatie via de contactgegevens in de boekingsbevestiging.
Handgreep naast het toilet
Lift
Rolstoeltoegankelijk (mogelijk beperkt)
Rolstoeltoegankelijk restaurant
Rolstoeltoegankelijke registratiebalie
Rolstoeltoegankelijkheid
Verhoogd toilet
Verlaagde werkbladen en wasbak
Meer
Receptieruimte
Kamervoorzieningen
Slaapkamer
Beddengoed inbegrepen
Badkamer
Bad/douchecombinatie
Gratis toiletartikelen
Haardroger (op verzoek)
Handdoeken inbegrepen
Privébadkamer
Entertainment
Tv met digitale zenders
Meer
Airconditioning
Bureau
Kluisje
Telefoon
Beleid
Inchecken
Inchecken kan vanaf: 14.00 uur; inchecken kan tot: middernacht
In- en uitchecken zonder direct persoonlijk contact
Minimale leeftijd om in te checken: 18
Uitchecken
Uitchecken voor 11.00 uur
Contactloos uitchecken
Speciale incheckinstructies
De portier of receptionist zal je bij aankomst in de accommodatie verwelkomen.
De informatie die de accommodatie verstrekt, is mogelijk vertaald met automatische vertaaltools
Vanwege lokale wetten serveert de accommodatie maximaal 3 alcoholische drankjes per klant per maaltijd. Meer alcoholische drankjes zijn beschikbaar tegen betaling.
Toegang tot accommodatie
Bemande receptie
Huisdieren
Geen huisdieren toegelaten (uitgezonderd assistentiedieren en daar wordt geen toeslag voor aangerekend)
Kinderen en extra bedden
Kinderen zijn welkom.
Betalingsmethoden
Belangrijke informatie
Toeslagen
De volgende kosten dienen bij de accommodatie te worden betaald. De kosten kunnen inclusief toepasselijke belastingen zijn:
Er wordt een belasting door de lokale overheid geïnd die bij de accommodatie wordt aangerekend. Na de 8e nacht van het verblijf geldt er een verlaging van 50% op deze belasting en kinderen onder de 16 jaar oud zijn vrijgesteld. Er gelden mogelijk andere uitzonderingen en beperkingen. Contacteer voor meer informatie de accommodatie via de informatie in de boekingsbevestiging.
De stad heft de volgende belasting: van 1 november t/m 30 april EUR 0.55 per persoon, per nacht tot 9 nachten en daarna EUR 0.28. Deze belasting geldt niet voor kinderen jonger dan 16 jaar oud.
De stad heft de volgende belasting: van 1 mei tot 31 oktober betaal je EUR 2.20 per persoon, per nacht, tot 9 nachten en daarna EUR 1.10. Deze belasting geldt niet voor kinderen jonger dan 16 jaar oud.
We hebben alle kosten die de accommodatie aan ons heeft doorgegeven vermeld.
Optionele extra's
Toeslag voor ontbijtbuffet: ongeveer EUR 10 per persoon
Toeslag voor wifi in de kamer: EUR 4.00 per dag (bedrag kan variëren)
Toeslag voor wifi in gemeenschappelijke ruimtes: EUR 4.00 per dag (bedrag kan variëren)
Deze lijst is mogelijk niet volledig. Toeslagen en borgsommen zijn mogelijk excl. btw en kunnen wijzigen.
Algemene info
Deze accommodatie wordt beheerd door een professionele eigenaar, die accommodaties aanbiedt vanuit zijn/haar vakgebied, bedrijf of beroep.
Afhankelijk van het accommodatiebeleid kan voor extra personen een toeslag worden aangerekend.
Tijdens het inchecken dien je in het geval van incidentele kosten mogelijk een geldig identiteitsbewijs voor te leggen en een borgsom in contanten, per bankkaart of kredietkaart te betalen.
Speciale verzoeken kunnen, indien mogelijk, bij check-in worden ingewilligd. Hiervoor kunnen extra kosten worden aangerekend. Speciale verzoeken kunnen niet worden gegarandeerd.
Deze accommodatie accepteert creditcards; contante betalingen zijn niet toegelaten
De accommodatie beschikt over de volgende veiligheidsvoorzieningen: een brandblusapparaat en een rookmelder
Deze accommodatie heeft buitenruimtes, zoals balkons, patio's en terrassen, die mogelijk niet geschikt zijn voor kinderen. We raden aan om in geval van twijfel vóór aankomst de accommodatie te contacteren en te vragen of ze een geschikte kamer voor je hebben.
Houd er rekening mee dat culturele normen en het gastenbeleid per land en per accommodatie kunnen verschillen. De gegeven beleidsregels zijn verstrekt door de accommodatie.
Als je je boeking annuleert, ben je onderhevig aan het annuleringsbeleid van de eigenaar. In overeenstemming met de EU-regelgeving over consumentenrechten, vallen boekingsservices voor accommodaties niet onder het herroepingsrecht.
Overige info
Wegens de nationale wetgeving mogen contante betalingen bij deze accommodatie het bedrag van EUR 1000 niet overschrijden. Contacteer de accommodatie via de gegevens in de boekingsbevestiging voor meer informatie.
Accommodatie ook bekend onder de naam
Club Palma Bay Resort Playa de Palma
MLL Palma Bay Club Resort Playa de Palma
Club Palma Bay Playa de Palma
MLL Palma Bay Club Playa de Palma
Palma Bay Playa De
Palma-Bay Club Resort Playa De Palma, Majorca
MLL Palma Bay Club Resort Hotel Playa de Palma
MLL Palma Bay Club Playa de Palma
MLL Palma Bay Club
Hotel MLL Palma Bay Club Resort Hotel Playa de Palma
Playa de Palma MLL Palma Bay Club Resort Hotel Hotel
Hotel MLL Palma Bay Club Resort Hotel
Club Palma Bay Resort
MLL Palma Bay Club Resort
Mll Palma Bay Club Playa Palma
Mll Palma Hotel Palma Mallorca
MLL Palma Bay Club Resort Hotel Hotel
MLL Palma Bay Club Resort Hotel Palma de Mallorca
MLL Palma Bay Club Resort Hotel Hotel Palma de Mallorca
Veelgestelde vragen
Beschikt MLL Palma Bay Club Resort Hotel over een zwembad?
Ja, deze accommodatie biedt 4 buitenzwembaden en een kinderzwembad.
Zijn huisdieren welkom bij MLL Palma Bay Club Resort Hotel?
Nee, alleen assistentiedieren zijn welkom bij deze accommodatie.
Hoeveel kost het om hier te parkeren?
Je kunt in de omgeving gratis parkeren.
Hoe laat kan ik bij MLL Palma Bay Club Resort Hotel inchecken?
Inchecken kan vanaf: 14.00 uur; inchecken kan tot: middernacht.
Tot hoe laat kan ik bij MLL Palma Bay Club Resort Hotel uitchecken?
Je dient om uiterlijk 11.00 uur uit te checken.
Is MLL Palma Bay Club Resort Hotel all-inclusive?
Bepaalde tarieven van deze accommodatie zijn all-inclusive.
Waar staat MLL Palma Bay Club Resort Hotel?
Dit gezinsvriendelijke hotel in Palma de Mallorca ligt vlak bij de luchthaven, op 10 minuten wandelen van Playa de Palma en Playa d'el Arenal. Ook Aqualand El Arenal en Hipotels Convention Centre liggen op 2 km afstand.
Beoordelingen
Beoordelingen over MLL Palma Bay Club Resort Hotel
6,4
Alle weergegeven beoordelingen zijn gebaseerd op echte gastenervaringen. Alleen reizigers die een verblijf bij ons hebben geboekt, kunnen een beoordeling indienen. We verifiëren beoordelingen op basis van onze richtlijnen en plaatsen alle beoordelingen, of ze nu positief of negatief zijn.Meer informatieOpent in een nieuw venster
6,8
Netheid
7,0
Locatie
7,0
Personeel en service
6,0
Staat van de accommodatie en faciliteiten
Gastenscore: 10 - Uitstekend. 72 van 521 beoordelingen
10 - Uitstekend
72
Gastenscore: 8 - Goed. 151 van 521 beoordelingen
8 - Goed
151
Gastenscore: 6 - Redelijk. 141 van 521 beoordelingen
6 - Redelijk
141
Gastenscore: 4 - Matig. 84 van 521 beoordelingen
4 - Matig
84
Gastenscore: 2 - Ontzettend slecht. 73 van 521 beoordelingen
2 - Ontzettend slecht
73
Beoordelingen
4/10 – Matig
Gregory
6 okt 2022
Gregory
5 nachten verbleven in september 2022
8/10 – Goed
Grace
27 sep 2022
Positief: Netheid
Veel zwembaden, goed eten maar erg druk en chaotisch. Te weinig personeel bij receptie voor zoveel accomodaties
Grace
1 nacht verbleven in september 2022
8/10 – Goed
Yair
25 sep 2022
Yair
4 nachten verbleven in september 2022
4/10 – Matig
Geverifieerde reiziger
10 okt 2018
Positief: Netheid, personeel en service
Negatief: Staat van de accommodatie en faciliteiten
Het viel tegen
veel was dicht in het na seizoen. 2 zwembaden en ook eet dingetjes. Het buitenterras was open maar de bar niet en van het podium werd geen gebruik gemaakt waardoor er weinig gezelligheid was. Het eten viel ook tegen, veel dingen koud, veel hetzelfde.
Het park zelfs ziet er leuk uit en de kamer was schoon.
Geverifieerde reiziger
3 nachten verbleven in oktober 2018
2/10 – Ontzettend slecht
Mandy, Utrecht
14 aug 2018
Negatief: Netheid, personeel en service en staat van de accommodatie en faciliteiten
Slecht hotel!! Niet aan te raden
Erg slecht hotel, en slechte service. Woensdag 8aug aangekomen, bij aankomst werden wij doorgestuurd naar een ander hotel, waar wij niet geboekt hadden onder de smoes dat de “airco kapot was”. Wij hadden aangegeven dit niet normaal te vinden en de situatie niet ok vinden. Wij konden de dag erop sochtends terugkomen bij het geboekte hotel palma Bay, bij aankomst moesten wij ook deze dag weer wachten met inchecken tot 14.00 uur, net als de dag ervoor in het andere hotel. Ook weer aangegeven dat dit schandalig is omdat voor ons gevoel de tweede dag al half weg is... Wij kregen een kamer in copacobana villa, bij binnekomst van de kamer rook het direct heel smerig en de geur was niet weg te krijgen, we doen na een avondje boulevard de deur open, ja hoor 3 kakkerlakken!!!!! En zeker tien vliegen!! Te smerig gewoon. Om 23:45 nog naar de balie gegaan om nogmaals aan te geven niet tevreden te zijn en wij ergens anders wilde slapen. Zij kwamen met het idee een bewaker te sturen om te sprayen!! Schandalig gewoon. Service 0 hotel 0 hygiëne 0 en ohja vol met Duitsers. Beetje gemixt was ook leuk geweest! gecompenseerd met gratis WiFi haha. Lachertje
Mandy
6 nachten verbleven in augustus 2018
2/10 – Ontzettend slecht
Geverifieerde reiziger
6 mei 2018
Negatief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
Alles is het (net) niet
De kamer foto's op de site zijn van de superior kamer. Dit is maar 1 gebouw. Daarnaast zijn er 5 andere gebouwen die er een stuk slechter uitzien.
Voor werkelijk alles moet je betalen, Wi-Fi (€5 per dag), kluisjes, flesje water ipv kraanwater, een goede kop koffie, alle game machines en ga maar door.
Wat me het meeste tegen ging staan is het eten. Het is niet echt vies maar je gaat er ook niet voor je plezier eten. Daarnaast kan het zo druk worden in het restaurant dat je geen tafel kan vinden en je echt het gevoel hebt dat je in een vreetschuur terecht bent gekomen.
Geverifieerde reiziger
7 nachten verbleven in april 2018
6/10 – Redelijk
Adriana
10 nov 2016
Verschillende gebouwen
Er zijn verschillende gebouwen die niet allemaal zich echt binnen het report bevinden. Het ene of het andere gebouw scheelt nogal wat in kwaliteit. Wij zaten in gebouw Habana wat zich aan de overkant bevond. Op zich geen bezwaar want ook daar is een zwembad en restaurant. Het was november en toch moest je bij het ontbijt in de rij staan voor koffie! Te weinig koffiemachines, WiFi tegen betaling! Eten goed maar drinken in plastic bekertjes vond ik niet echt bij een resort horen.
Adriana
6/10 – Redelijk
Geverifieerde reiziger
24 jul 2015
Positief: Personeel en service
Negatief: Staat van de accommodatie en faciliteiten, comfort kamer
Geverifieerde reiziger
10/10 – Uitstekend
Ignacio
26 apr 2024
Ignacio
1 nacht verbleven in april 2024
4/10 – Matig
CHENARD
23 apr 2024
Positief: Netheid, personeel en service en staat van de accommodatie en faciliteiten
CHENARD
3 nachten verbleven in april 2024
6/10 – Redelijk
Maomi
Reisde met familie en kleine kinderen
16 apr 2024
Very quiet. Only 2 pools were open others were empty, wasn’t any entertainment on a night which was a shame but the view down at the sea made up for it
Maomi
3 nachten verbleven in april 2024
10/10 – Uitstekend
Franz
14 apr 2024
Positief: Netheid, personeel en service en staat van de accommodatie en faciliteiten
👍👍😂
Franz
2 nachten verbleven in april 2024
2/10 – Ontzettend slecht
Julia
12 apr 2024
Negatief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
Las habitaciones embejecidas y poca limpieza
Julia
1 nacht verbleven in maart 2024
10/10 – Uitstekend
Markus
Reisde met familie
13 nov 2023
Positief: Netheid, personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten en comfort kamer
Markus
5 nachten verbleven in oktober 2023
6/10 – Redelijk
Marcus
10 nov 2023
Negatief: Staat van de accommodatie en faciliteiten
Yx
Marcus
6/10 – Redelijk
philippe
Reisde met familie
29 okt 2023
Negatief: Staat van de accommodatie en faciliteiten
Hôtel très bruyant du a une certaine catégorie de personnes les allemands trop bruyant sangene excentrique etc cuisine variée personnel très compétant en salle je recommande pas cet hôtel pour les français hôtel fait que pour la fête et non pour du repos donc je ne recommanderais pas cet hôtel.
philippe
9 nachten verbleven in oktober 2023
8/10 – Goed
Denis
Reisde met een groep
29 okt 2023
Positief: Netheid, personeel en service
Negatief: Staat van de accommodatie en faciliteiten
Die Unterkunft war nicht besonders sauber, aber auch bei weitem nicht so schlecht wie es in vielen Bewertungen stand. Ich habe nach dem Buchen die Bewertungen gelesen und mit dem schlimmsten gerechnet. Dafür wurde ich dann recht positiv überrascht. Wir waren eine Gruppe die hauptsächlich für den Partyurlaub da war. Die Entfernung zum Ballermann 6 ist total in Ordnung. Preis ist unschlagbar gewesen und im Preis-Leistungsverhältnis war es dann auch wirklich voll in Ordnung. Ob ich nochmal dieses Hotel buchen würde, weiß ich allerdings nicht. Die „Haussicherheit“ geht absolut nicht, sehr aggressiv und eskalierend.
Denis
3 nachten verbleven in oktober 2023
10/10 – Uitstekend
ELODIE
Reisde met familie
27 okt 2023
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
Un peu vieillot mais propre
ELODIE
5 nachten verbleven in oktober 2023
4/10 – Matig
Hendrik
Reisde met een groep
27 okt 2023
Positief: Personeel en service
Negatief: Staat van de accommodatie en faciliteiten
Wurden im 10 Uhr morgens vom Housekeeping angeschrien, dass wir gehen sollen. Checkout ist um 11 laut Buchungsbestätigung. Das Zimmer roch muffig nach Schimmel. An der Decke, Türen und Wänden schwarze Flecken. Generell ungepflegte Anlage, die darauf aus ist möglichst viele Zimmer zu verkaufen. Mit Qualität hat die Anlage nichts zu tun. Auch wenn man nur 30€ die Nacht gezahlt hat und zum Duschen/Schlafen dort war, ist Schimmel ein absolutes no-go. Das selbe Problem hatte ich letztes Jahr im selben Hotel. Werde dort nicht mehr buchen. Es interessiert sicherlich auch niemanden vom Management.
Hendrik
2 nachten verbleven in oktober 2023
2/10 – Ontzettend slecht
Mhret
26 okt 2023
Mhret
5 nachten verbleven in oktober 2023
10/10 – Uitstekend
Kinga
Reisde met een groep, Reisde met familie
26 okt 2023
Positief: Netheid, personeel en service, voorzieningen en staat van de accommodatie en faciliteiten
Die Aufenthalt ist reibungslos gelaufen.Die Gruppe von den Hotels MLL kann ich nur weiterempfehlen. Jeder findet was für sich, ob ein Single, ein Paar oder eine Familie.Ich finde alle Leistungen Preisgemäß
Kinga
8 nachten verbleven in oktober 2023
8/10 – Goed
Jarkko
Reisde met een groep
25 okt 2023
Positief: Netheid
Sport vacation with friends
We spend 14 days all inclusive in this hotel. The price-quality ratio in this hotel is excellent. The breakfasts were good, nothing to complain about. The buffet lunch and dinner is versatile and quite good for the price. The hotel area is clean. Because we trained during the day, we went to bed early and on several nights there were disturbing sounds and noises late in the evening and at night. In any case, this is understandable in this hotel. The security guards at the entrance also gave a sense of security. At this price level, I would come again.
Jarkko
14 nachten verbleven in oktober 2023
6/10 – Redelijk
Jenny Andrea
23 okt 2023
Jenny Andrea
5 nachten verbleven in oktober 2023
10/10 – Uitstekend
Laura
23 okt 2023
Positief: Netheid, personeel en service en staat van de accommodatie en faciliteiten
Very well
Laura
1 nacht verbleven in oktober 2023
4/10 – Matig
Jens
Reisde met een groep
23 okt 2023
Negatief: Personeel en service, staat van de accommodatie en faciliteiten