Instappen in de haven van Milazzo om 8.40 uur
Vertrek om 9.15 uur
We verlaten de haven van Milazzo, met het suggestieve uitzicht vanaf zee op de Mamertijnse voorgebergten waar het kasteel van Milazzo bovenuit steekt, en maken een transferroute naar Lipari waar we, na geland te zijn in de haven van Marina Corta, een vrije stop van ongeveer 2 uur en 30 minuten verwachten.
Lipari is het grootste eiland, het kloppende hart van de archipel en strekt zich uit tot het midden van de Eolische eilanden. Vanaf de haven van Marina Corta, voor degenen die te voet verder willen gaan, kun je het Piazza Ugo di Sant'Onofrio oversteken, vol met bars en restaurants, een bezoek brengen aan het kasteel of de Acropolis - citadel waar zich binnen de stadsmuren de kathedraal van de beschermheilige “San Bartolomeo” bevindt, een archeologisch gebied, een oud klooster en het archeologisch museum “Luigi Bernabo Brea”. Langs de hoofdstraat “Vittorio Emanuele” of via “Garibaldi”, ondergedompeld in een combinatie van straten en winkels, kun je jezelf onderdompelen in het echte Eolische klimaat.
Aan het einde van de stop, vertrek en transfer naar het eiland Vulcano, de tweede actieve vulkaan in de archipel en, ondanks het feit dat de laatste uitbarsting plaatsvond in 1888, verwelkomt het zijn bezoekers vandaag de dag nog steeds met de karakteristieke geur van zwavel, bepaald door de constante zwaveldampen, in feite is er vlak bij de haven een spa met een zwembad met hete modder waarvan de heilzame werking op botten en huid bezoekers aanmoedigt om te duiken en de modder die zich verzamelt met hun blote handen op hun huid te smeren.
Aangekomen in de haven, na een eerste rondleiding waarbij je de meest suggestieve uitzichten van Lipari vanaf zee kunt bewonderen (Faraglioni, Scoglio di Papa Giovanni, de Grotta degli Angeli, Rocca della Mummia), land je op Vulcano en heb je een vrije stop van ongeveer twee uur en dertig minuten, nuttig voor de gasten van het schip om te lunchen in de lokale restaurants, te baden of een bezoek te brengen aan de zwavelhoudende modders en thermale wateren.
Vertrek vanaf Vulcano voor een rondreis om het eiland. We steken het kanaal over dat Lipari en Vulcano van elkaar scheidt en rijden langs Vulcanello om vervolgens verder te gaan langs de westkust van het eiland naar Grotta del Cavallo, Piscina di Venere, de bijzondere Montagna Leone, tot we het suggestieve dorp Gelso bereiken dat wordt gekenmerkt door de pittoreske vuurtoren van Vulcano.
Transfer naar Milazzo met verwachte aankomst om ongeveer 17.45 uur.