Begin je tour op de levendige Riva promenade van Split, de zonovergoten waterkant van de stad omzoomd met palmbomen en cafés, waar oude geschiedenis en de Adriatische bries elkaar ontmoeten.
Stap binnen in het paleis van Diocletianus, dat in de 4e eeuw na Christus werd gebouwd voor de Romeinse keizer Diocletianus en vandaag de dag het hart vormt van de op de UNESCO-lijst opgenomen oude binnenstad van Split.
Verken de kelders van het paleis, de majestueuze binnenplaats Peristyle en de voormalige privévertrekken van Diocletianus. Wandel door de Bronzen, Zilveren, Gouden en IJzeren Poorten, de oorspronkelijke ingangen die ooit dit keizerlijke complex beschermden.
Bezoek de prachtige kathedraal van St. Domnius (Sv. Duje), ooit het mausoleum van de keizer en nu een van de oudste kathedralen ter wereld. Beklim de klokkentoren voor een panoramisch uitzicht over de stad en de haven.
Terwijl je door het doolhof van oude straatjes dwaalt, laat je gids je zien hoe Romeinse fundamenten, middeleeuwse charme en Venetiaanse invloed Split hebben gevormd tot de levendige stad die het nu is.
De rondleiding duurt ongeveer 50 minuten en vindt elke dag plaats om 10.00, 12.00, 14.00 en 15.30 uur