Het Koninklijk Paleis van Caserta, gebouwd in opdracht van koning Karel van Bourbon om Versailles na te bootsen, is de grootste koninklijke residentie ter wereld, een enorm gebouw met 1200 kamers, 34 trappen en 1742 ramen en sinds 1997 uitgeroepen tot UNESCO-erfgoed van de mensheid. Bewonder binnen de zalen en privékamers van de koningen. De route omvat een gedetailleerd bezoek aan de representatieve en privékamers van de Bourbon-koningen, waar u de meubels, ornamenten, kroonluchters en sculpturen van grote waarde kunt bewonderen.
Loop door de 800 kamers met historische schilderijen, kostbaar verguld stucwerk en kostbare voorwerpen die getuigen van de vaardigheid van lokale en buitenlandse ambachtslieden. Het tweede deel van de route is gewijd aan de Hallen van de '700, ingericht met kostbare zijde, horloges met merkwaardige vormen en verfijnd porselein. In deze omgeving ontvingen Ferdinando en Maria Carolina hun vrienden.
Herbeleef de glorie van het Bourbon-tijdperk voor een charmante ervaring, bezoek niet alleen de rijke ontvangstruimten, de troonzaal en die gewijd aan diplomatieke vergaderingen, maar ook de privékamers en hoekjes die je nog steeds zullen vertellen over het leven dat intiemer is dan dat van de koning en de koningin. Het complex omvat ook het schilderachtige koninklijke park, 3 kilometer lang, verrijkt met fonteinen met sculpturale groepen geïnspireerd op de “metamorfose” van Ovidius met uitgaansgelegenheden voor het koningshuis, zoals de grote Peschiera en de Castelluccia, naast plaatsen van ontspanning en rust zoals de Engelse Tuin.