Je reis begint om 5.00 uur ’s ochtends vanuit Delhi, terwijl de stad nog in stilte ligt. De weg loopt langzaam uit naar het heilige stadje Haridwar, waar je eerste stop de Mansa Devi-tempel op de heuveltop is. De klim of de rit met de kabelbaan brengt je naar een plek van bezinning en weidse uitzichten, waar gebeden lichter aanvoelen en de ochtendlucht een gevoel van rust met zich meebrengt. Om 10.00 uur stap je de rustige omgeving van de Shantikunj Ashram binnen, een spiritueel centrum dat zich toelegt op yoga en meditatie. Hier nodigen de gezangen en het rustige ritme van het leven je uit om even stil te staan en na te denken.
Rond 12.00 uur ga je verder richting Rishikesh, de stad waar spiritualiteit en de stromende Ganges samenkomen. Na een eenvoudige lunch loop je over de legendarische Laxman Jhula, terwijl je het zachte schommelen van de brug en de energie van de rivier onder je voeten voelt. Rond 13.30 uur kom je aan bij Ram Jhula, vanwaar je naar de ashrams vol devotie kunt gaan: Parmarth Niketan, Geeta Bhavan en de nieuwere Janki Jhula-brug. Elke plek heeft zijn eigen tijdloze verhaal, en samen zorgen ze voor een spirituele sfeer die je nog lang bijblijft.
Om 17.00 uur ben je weer terug in Haridwar voor de betoverende Ganga Aarti bij Har Ki Pauri. Als de zon ondergaat, flikkeren er duizenden lampjes op de rivier, bewegen priesters ze in sierlijke cirkels en klinken er harmonieuze gezangen. Het beeld van gloeiende diya’s die weerspiegelen in de Ganges is onvergetelijk, een moment waarop geloof en schoonheid samenkomen. Als je aan de oever zit, voel je de omhelzing van de rivier – haar kracht, haar zuiverheid en haar belofte om alle vermoeidheid weg te spoelen.
Eindelijk, om 19.00 uur, begin je aan de terugrit naar Delhi en kom je laat in de avond bij je hotel aan. De herinneringen aan tempels, ashrams, bruggen en de eeuwige stroming van de Ganges blijven je bij, als zachte herinneringen aan vrede en toewijding die je mee naar huis neemt.